صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

راه‌اندازي گشت امربه‌معروف و نهي‌از منكر در شهرك‌هاي سازماني ارتش

24 خرداد 1389

ايلنا: معاون فرهنگي نيروي هوايي ارتش گفت: در معاونت عقيدتي سياسي ارتش، واحدهاي امر به معروف و نهي از منكر فعال هستند و در سطح منازل سازماني به طور مرتب گشت‌زني مي‌كنند، تا خدايي نكرده ضوابط شرعي ناديده گرفته نشود.

حجت الاسلام علي‌اكبر مجاهدي در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا گفت: در دين مقدس اسلام، تاكيد زيادي نسبت به حجاب زن و مرد وجود دارد و كساني كه در جامعه اسلامي زندگي مي‌كنند بايد حدود و ضوابط شرعي را رعايت كنند.
او ادامه داد: پرسنل نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي بايد تقيد ويژه‌اي نسبت به مسئله حجاب داشته باشند، چون اين نيرو، بسيار خوشنام است.
معاون فرهنگي نيروي هوايي ارتش تصريح كرد: معاونت عقيدتي ـ سياسي ارتش، واحدهاي امر به معروف و نهي‌ازمنكر دارد كه بسيار فعالانه عمل مي‌كند و در سطح منازل سازماني به طور مرتب گشت‌زني مي‌كنند تا خدايي نكرده ضوابط شرعي حجاب ناديده گرفته نشود.

مجاهدي توضيح داد: اگر مهماني بخواهد وارد منازل سازماني پرسنل ارتش شود و در رابطه با ضوابط شرعي حجاب و عفاف مشكل داشته باشد، اين واحدهاي گشت امر به معروف و نهي از منكر به آنها تذكر لساني مي‌دهند.
او ادامه داد: چون اين تذكرها، با رعايت جميع شرايط امر به معروف و نهي از منكر انجام مي‌شود. در 99 درصد موارد كارساز بوده است.

معاون فرهنگي نيروي هواي ارتش در پاسخ به اين سئوال كه اگر امر به معروف و نهي از منكر موثر واقع نشود، در آن صورت آيا اجازه ورود مهمان به منازل سازماني داده مي‌شود، يا خير، گفت: اگر كسي ضوابط شرعي را رعايت نكرده باشد و به امر به معروف و نهي از منكر نيز توجه نكند از ورود او به منازل سازماني جلوگيري مي‌كنيم. البته امر به معروف و نهي از منكر ما با رعايت شرايط آن انجام مي‌شود و مي‌توانم بگويم تاكنون موارد خاصي كه به تذكرها توجه نكرده باشند، نداشته‌ايم.
مجاهدي ادامه داد: در سطح جامعه نيز در 99 درصد موارد مردم به امر به معروف و نهي از منكرها پاسخ مثبت داده‌اند.

او در پاسخ به اين سئوال كه اگر در 99 درصد موارد تذكرات نتيجه مثبت داده است پس چرا برخورد انتظامي با بدحجابي صورت مي‌گيرد، گفت: برادران نيروي انتظامي در گشت‌هاي ارشاد نيز كاري كه انجام مي‌دهند اين است كه به افرادي كه حدود شرعي را رعايت نكرده‌اند، تذكر لساني مي‌دهند.

معاون فرهنگي نيروي هوايي ارتش افزود: كمتر مواردي پيش آمده است كه تذكر لساني جواب نداده و برخورد جدي‌تري انجام شده است زيرا خيلي افراد كمي هستند كه خدايي نكرده بخواهند بر بدحجابي خود پافشاري كنند، كه براي آنكه تكليف ديگري وجود دارد.

معاون فرهنگي ارتش در پاسخ به اين سئوال كه تكليف اين افراد چيست؟، گفت: اسلام مي‌گويد اگر تذكر لساني جواب نداد چون اين امكان وجودت دارد كه به شريعت مقدس اسلام لطمه‌اي وارد شود، بايد برخورد تندتري انجام شود و با لحن جدي‌تري با آنها برخورد شود البته معمولا افراد همان امر به معروف و نهي از منكر را مي‌پذيرند و كار به اينجاها نمي‌كشد، چون مردم جامعه ما، بسيار فهيم هستند و خودشان اگر ببينند كه كسي حدود و ضوابط شرعي را رعايت نمي‌كند به او تذكر مي‌دهند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان