صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

با همکاری حوزه های علمیه کمیته دختران از مهرماه در مدارس فعال می شود

26 خرداد 1389

خبرگزاری بین المللی زنان ایران : معاون اجتماعی و توسعه مشارکتهای مردمی مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت : براي برنامه‌ريزي در زمينه دختران و غنای مذهبی دانش آموزان ، كميته‌اي با عنوان كميته دختران با همکاری حوزه های علمیه تشكيل شده و از مهر ماه کار خود را آغاز مي‌كند .

به گزارش خبرگزاری زنان ایران ، فریبا سوري معاون امور اجتماعي مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري گفت:در کارگرو ه زنان و خانواده استان همدان ، با توجه به کارآمدی خاص نخبگان حوزوی در اين كميته از این افراد استفاده مي‌شود، چرا كه نخبگان حوزوی توانسته اند جايگاه خود را ثبت کنند .

وی تصریح کرد: این طرح مانند طرح رحمت که توسط حوزه اجرا شد در مدارس به اجرا در می آید و شکل رسمی ندارد .

سوري با اشاره به تعامل دولت و مجلس خاطرنشان كرد: با وجود اجراي برنامه‌هاي مدون و قانونمند بايد كساني كه تحول در حجاب و عفاف بانوان كشور را دنبال مي‌كنند، درگير چارچوب اداري نباشند .

وي با بيان اينكه دولت از سازمان‌هاي مردم نهاد استقبال مي‌كند، تصریح کرد: شبكه مردم نهادي متشكل از سازمان‌هاي مردم‌نهاد فعال در حال شكل‌گيري است كه تاكنون در 15 استان تشكيل شده و در صدد هستيم در همه استان‌ها شكل گيرد .

وي با مؤثر خواندن نقش مردم در عرصه‌هاي مختلف اجتماع اظهارداشت:مردم با بصيرت ايران انقلاب ارزشي و فرهنگي را برپا كرده و به پيروزي رساندند امروز نیز باید در زمينه حجاب و عفاف به نهادینه شدن این فرهنگ کمک کنند .

سوری درباره بيمه زنان سرپرست خانوار نيز اذعان داشت: براي زير پوشش قرار دادن زنان سرپرست خانوار تصميم بر اين بود كه سازمان‌هاي حمايتي چون كميته امداد و بهزيستي حمايت خود را به سمت بيمه سوق دهند تا بازنشستگي براي آنها در نظر گرفته شود و به اين طريق عزت و كرامت آنها نيز حفظ شود .

وي تصريح كرد: براي كاربردي كردن بيمه زنان روستايي نيز با وجود تصويب و تأمين بودجه بيمه، اين بيمه نتوانست مورد استفاده قرار گيرد كه اكنون در حال بررسي است و اگر ضرورت آن احساس شود با بيمه فوق تلفيق مي‌شود .

وي گفت: قوانين باید طوري طراحي شود كه زمينه ايجاد آسيب اجتماعي را فراهم نكند و ناهنجاري‌هاي اجتماعي را منجر نشود پس باید برنامه‌ريزي‌ در زمينه بيمه زنان سرپرست به نحوي نباشد كه خانواده‌ها با كوچك‌ترين اختلاف از هم پاشيده و دچار آسيب اجتماعي با نام طلاق شوند .

معاون اجتماعي مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري يادآور شد: اگر مسئول بانوان با مسئول عالي‌رتبه دستگاه اجرايي خود ارتباط و تعامل مناسبي نداشته باشد، نمي‌تواند در امور خود توفيق يابد، چرا كه نمايندگان بانوان بازوي حمايتي بانوان و خانواده‌ها در دستگاه اجرايي محسوب مي‌شوند .
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان