صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بيمه زنان خانه‌دار؛ اين بار با پرداخت 9 هزارتومان

3 تیر 1389

فارس: طرح بيمه زنان خانه‌دار كه زمزمه‌هاي اجراي آن از سال 81 مطرح شد با گذشت 8 سال هنوز عملياتي نشده است و مسوولان در اظهارنظرهاي متعدد وعده امروز و فردا را مي‌دهند به طوري كه مديرعامل سازمان تامين اجتماعي روز گذشته از تصويب نهايي اين طرح ظرف يك ماه آينده با سهم پرداخت 9 هزارتومان براي زنان خبرداده است.

علي ذبيحي در گفتگو با فارس، با بيان اين‌كه بيمه زنان سرپرست خانوار در قالب بيمه زنان خانه‌دار تعريف مي‌شود، افزود: بيمه زنان خانه‌دار فقط شامل زناني مي‌شود كه شاغل نيستند؛ ‌همچنين اگر زني در جايي مشغول به كار باشد و از طرف محل كار خود بيمه نباشد، مشمول بيمه زنان خانه‌دار مي‌شود.

به گفته وي در شرايط جديد درمان از شرايط بيمه بيرون آمده است و اين بيمه بيشتر براي بازنشستگي و مستمري در نظر گرفته شده و قرار است سقف آن به گونه‌اي باشد كه زنان هزينه كمتري پرداخت كنند.

ذبيحي با بيان اين‌كه بر اين اساس زنان مي‌توانند با پرداخت ماهانه 8 تا 9 هزار تومان بيمه شوند، تصريح كرد: شرايط پرداخت بيمه زنان خانه‌دار اين گونه است كه اين افراد بايد تا ‌15 سال حق بيمه را پرداخت كنند و سپس در بازنشستگي از مستمري آن استفاده كنند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان