صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

"کنترل حجاب"، مسئولیتی همچنان بحث‌انگیز

7 تیر 1389

دویچه وله: محمود احمدی‌نژاد و نزدیکان وی، از پذیرش مسئولیت در طرح‌حجاب و عفاف شانه خالی می‌کنند. فرمانده نیروی انتظامی و جانشین وی اما، دولت را متولی این طرح‌ها می‌دانند و فرمانده بسیج از شبکه بزرگ ترویج فرهنگ حجاب خبر می‌دهد.

علی‌‌اکبر جوانفکر، مشاور رییس جمهور در سایت خود اعلام کرده که دولت مسئول برخوردهای مربوط به پوشش و حجاب نیست. به تاکید آقای جوانفکر، اگر نیروی انتظامی تحت فرمان وزیرکشور یا رییس جمهور قرار می‌داشت، جای گله و نگرانی نبود. مشاور رییس جمهور این نکات را در پاسخ به پرسش یکی از کاربران سایت خود در مورد پوشش و نقش دولت، نوشته است.

محمود احمدی‌نژاد پیش از این در گفتگویی تلویزیونی، از نحوه برخی برخوردها با موضوع "بدحجانی" انتقاد کرده و پرس و جوی ماموران دولتی در باره نسبت زن و مرد در خیابان را توهین آمیز خوانده بود. وی در این مصاحبه تاکید کرد که معرفی زنان به عنوان مرکز مشکلات و نابسامانی‌های اخلاقی جامعه نادرست است.

این گفته‌ها با واکنش سریع اصولگرایان و حامیان دولت روبرو شد. آیت‌الله جنتی در نماز جمعه گفت که ایکاش رییس جمهور موضوع حجاب را مطرح نمی‌کرد تا مایه زحمت شود. علی مطهری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نیز عنوان کرد که این گونه سخنان، مایه سرخوردگی قشر متدین و حزب‌اللهی و موجب از دست دادن پشتوانه دولت خواهد شد. نمایندگان روحانی مجلس نیز از جمع‌آوری امضا برای تذکر به رییس دولت دهم خبر دادند. علی مطهری در گفتگو با "خبرآنلاین" افزود که آقای احمدی‌نژاد در مسئله حجاب یا زنده کردن فرهنگ ایران باستان، تحت تاثیر رحیم مشایی است.

نیروی انتظامی: دولت مسئول طرح حجاب است

نیروی انتظامی با گذشت دو هفته از سخنان جنجال‌برانگیز آقای احمدی‌نژاد، دولت را مسئول طرح حجاب معرفی کرد. سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی و جانشین وی، سردار احمدرضا رادان اعلام کرده‌اند که شورای انقلاب فرهنگی، دولت و وزارت ارشاد متولیان طرح حجاب و عفاف هستند.

به تصریح سردار رادان، این ماموریت از سوی دولت به تعداد زیادی از سازمان‌ها واگذار شده و این‌گونه نیست که نیروی انتظامی به تنهایی مجری آن بوده باشد.

سردار سرتیپ اسماعیل احمدی‌‌مقدم نیز یادآوری کرده که طرح عفاف و حجاب، پس از تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی، با تشکیل ستادی از سوی رییس جمهور در وزارت کشور تشکیل و فعال شده است. به گفته آقای احمدی‌مقدم، طرح حجاب و عفاف در بیشتر استان‌ها اولویت ندارد و اجرای آن پس از نظرسنجی از مردم انجام خواهد گرفت.

فرمانده بسیج: شبکه ترویج فرهنگ حجاب آماده است

سردار محمدرضا نقدی، رییس سازمان بسیج مستضعفان عنوان کرده که از زمستان سال ۸۸، برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده تا شبکه بزرگی از خواهران بسیجی برای ترویج فرهنگ صحیح حجاب و عفاف، آماده باشند. به نقل از خبرگزاری فارس، سردار نقدی تصریح کرده که ظرف هفته‌های آینده، این شبکه عمومی درشهرهای مختلف به جریان خواهد افتاد تا بسیج در کنار نیروی انتظامی بتواند جلوی "بدحجابی" را بگیرد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان