صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

باز هم «حجاب و عفاف»!: طرح عفاف و حجاب بیش از چهار سال است که در شورای عالی انقلاب خاک خورده است / راهکارهاي اجرايي حجاب و عفاف از سوي دولت ابلا غ شده است

7 تیر 1389

راهکارهاي اجرايي حجاب و عفاف از سوي دولت ابلا غ شده است

اسماعيل احمدي مقدم، فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي، روز جمعه با اشاره به نقش دولت در طرح «مبارزه با بدحجابي» گفت: توسعه امر عفاف و حجاب در شوراي عالي انقلاب فرهنگي انجام و به دولت ابلاغ شد و در اين راستا ستادي از طرف رئيس جمهور در وزارت کشور تشکيل و فعال شد. بنابر اين گزارش، احمدرضا رادان نيز با "بي سابقه" ارزيابي کردن حمايت هاي دولت هاي نهم و دهم از نيروي انتظامي از نقش دولت در مبارزه با بدحجابي گفته است: راهکارهاي اجرايي حجاب و عفاف توسط دولت ابلاغ شده و قبلا وزارت ارشاد بايد پيگيري مي کرد، بعد از آن تحويل وزارت کشور شد که اجرايي تر شود و اطلاع دارم که دغدغه براي اجراي آن وجود دارد. اين درحاليست که احمدي نژاد اخيرا در يک نطق تلويزيوني گفته بود: عده اي هر چند ماه مي خواهند جنجالي در کشور برپا و برخورد کنند که بنده در همين جا به صراحت اعلام مي کنم که ما مطلقا و از بنياد با اين موضوع مخالفيم. احمدي نژاد همچنين افزوده بود: اينها ربطي به دولت ندارد و دولت واقعا در اين مسائل دخالتي ندارد; ما اينها را توهين مي دانيم که زن و مردي در خيابان راه بروند و کسي بيايد بگويد نسبت شما چيست. هيچ کس حق ندارد در اين مورد سوال کند،. اينها مال دولت نيست و آنها را قبول نداريم و تا آنجايي که بتوانيم برخورد و کنترل مي کنيم. با اين حال احمدرضا رادان، جانشين فرمانده نيروي انتظامي، تصريح کرده است: مساله حجاب و عفاف از ماموريت هايي بود که دولت به تعداد زيادي از سازمان ها واگذار کرده و دولت متولي آن است و اين گونه نيست که نيروي انتظامي به تنهايي متولي آن باشد.

سردار سرتيپ پاسدار اسماعيل احمدي مقدم ديروز در حاشيه مراسم توديع و معارفه فرمانده انتظامي استان اصفهان در جمع خبرنگاران با بيان اينکه قوانين پيرامون برخورد با فساد و ناهنجاري ها نياز به تبيين دارد، اظهار داشت: توسعه امر عفاف و حجاب در شوراي عالي انقلاب فرهنگي انجام و به دولت ابلاغ شد و در اين راستا ستادي از طرف رييس جمهور در وزارت کشور تشکيل و فعال شد.

وي با بيان اينکه بيش از 90 درصد طرح عفاف و حجاب فرهنگي است، ادامه داد که قوانين بخش مربوط به نيروي انتظامي نيز با همکاري اين نيرو تدوين و اکنون در حال اجرا است.

فرمانده نيروي انتظامي تصريح کرد: ابهاماتي نيز که در اين زمينه بوجود مي آورند حاصل اخبار و اطلاعاتي است که غلط انتشار مي يابد و قطعا در صورتي که مردم ضعف نيرو هاي انتظامي را منعکس کنند، مورد رسيدگي قرار مي گيرد.

وي در باره اجراي طرح عفاف و حجاب در استان ها نيز، بيان کرد: اولويت هاي نيروي انتظامي نسبت به اجراي طرح عفاف و حجاب در هر استان متفاوت است و به طور معمول امکان دارد اجراي اين طرح در بيشتر استان ها در اولويت قرار نگيرد.

سردار احمدي مقدم با بيان اينکه در برخي استان ها مبارزه با شرارت، موادمخدر و مفاسد اخلاقي در اهميت است، ادامه داد: تصميم به اجراي طرح عفاف و حجاب در هر استان به عهده مسوولان استان و همچنين ارزيابي نظرسنجي از مردم استان است. وي خاطرنشان کرد: هيچ فرمول سراسري وجود ندارد و اولويت هاي نيروي انتظامي را در استان ها براي برخورد، مردم تعيين مي کنند.

فرمانده نيروي انتظامي در پاسخ به پرسش ايسنا درباره اولويت هاي نيروي انت
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان