صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

۳۰درصد از کودکان یک تا پنج سال در معرض آزارهای جسمی هستند

10 تیر 1389

ایلنا: مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان با اعلام اینکه بیشتر کودک آزاری‌ها در فضای خصوصی و توسط پدر و مادر صورت گرفته است گفت: ۳۰درصد از کودکان یک تا پنج سال در معرض آزارهای جسمی هستند، و بیش از ۵۰ درصد والدین ایرانی تنبیه بدنی کودکان را حق خود می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، عصمت یاری، مدد کار انجمن حمایت از حقوق کودکان در جلسه ماهانه این انجمن که به بررسی وضعیت اجتماعی و حقوقی کودکان ایران در سال ۸۸ اختصاص داشت ،با اعلام اینکه، در حال حاضر حدود ۹ میلیون کودک زیر ۶ سال و ۲۷ میلیون کودک زیر ۱۸ سال در ایران وجود دارد تاکید کرد: ۱۴۴هزار و ۵۶۵ مورد کودک آزاری در ۶ ماه اول سال ۸۸ به اورژانس اجتماعی گزارش شده است که از این میان ۱۱ درصد تماسهای اورژانس اجتماعی در ۹ ماه اول سال ۸۸ در مورد کودک آزاری بوده است؛ به طور متوسط روزانه ۱۵۰۰ الی ۱۶۰۰ تماس با اورژانس اجتماعی برقرار می شود.

۳۰ درصد از کودکان یک تا پنج سال در معرض آزارهای جسمی هستند
او در ادامه این گزارش با اعلام اینکه ۳۰ درصد از کودکان یک تا پنج سال در معرض آزارهای جسمی هستند افزود: در شش ماه اول سال ۸۸ ، ۲۰۰ مورد کودک آزاری به دفتر انجمن حمایت از حقوق کودکان اطلاع داده شده است که از این تعداد ۲۰ درصد جسمی و ۳۲ درصد عاطفی بوده است.
بر اساس آمار های این انجمن ، ۵۳ درصد آزارها توسط پدران و در کل ۹۰درصد آزارها توسط پدر و مادر و یا ناپدری و نا مادری و در فضای خصوصی و منزل صورت گرفته است.

مدد کار انجمن حمایت از حقوق کودکان یاد آور شد: از موارد گزارش شده به انجمن بیش از ۹۰ درصد خانواده ها وضعبت نابسامان داشته که ۲۶ درصد از موارد وجود اعتیاد در خانواده و ۲۸ درصد طلاق و در مابقی خانواده ها مشاجره و درگیری و بیماریهای روانی در والدین گزارش شده است.

بیشتر کودک آزاری ها در فضای خصوصی و توسط پدر و مادر صورت گرفته است
یاری، در مورد نحوه ارتباط با انجمن گفت: نحوه اطلاع رسانی ۲۵ درصد موارد توسط مادران، تنها ۶ درصد توسط مدرسه، ۱۹ درصد توسط همسایه ها، ۵ درصد توسط پدران انجام شده است.

او با اشاره به اینکه تمام موارد کودک آزاری در خانواده های نابسامان رخ داده خاطر نشان کرد: از آنجایی که کودکان قربانی کودک آزاری هستند، بررسی عواملی که منجر به بروز این مسئله اجتماعی می شود حایز اهمیت است؛ بیشتر آزارها در فضای خصوصی و توسط پدر و مادر صورت گرفته و تقریبا همه موارد در خانواده های نابسامان رخ داده است.
به گفته وی، با توجه به ماهیت کودک آزاری که به علت عدم توانایی کودک در بیان یا دسترسی به حمایت و هم چنین عدم نظارت بر خانواده نمی توان به این آمار اعتماد کرد و مسلما این آمار تنها نمونه ای از خروار است.

آزار عاطفی بر روی کودکان در میان خانواده‌های تحصیل کرده
مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان با اعلام اینکه، رابطه معنا داری میان خانواده های نابسامان و تعداد و نوع آزار کودکان وجود دارد گفت: کودکان در خانواده های نابسامان و معتاد بیشتر مورد آزار چندگانه و توام جسمی، عاطفی، غفلت و جنسی هستند.
او ادامه داد: خانواده هایی که والدین سطح تحصیلات بالاتری دارند کودکان بیشتر مورد آزار عاطفی قرار می‌گیرند. در کل در هر دو تیپ خانواده کودک آزاری تاثیر سوء بر شخصیت و خود پنداره کودک دارد و هر دو مانعی بر رشد عاطفی، روانی و
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان