صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

پری صابری: "رستم و اسفندیار" آبان‌ماه به صحنه می‌رود

15 تیر 1389

پری صابری از اجرای نمایش "رستم و اسفندیار" در تالار وحدت به صورت همزمان با نمایش "هفت‌خوان رستم" در آبان‌ماه سال جاری خبر داد.
صابری در این باره به خبرنگار مهر گفت: صحبت‌هایی با آقای حسین پارسایی مدیرکل هنرهای نمایشی و آقای سیدصادق موسوی مدیر تالار وحدت داشتیم و به توافقاتی رسیدیم. طبق این توافقات قرار شد نمایش "رستم و اسفندیار" و "هفت‌خوان رستم" را به صورت همزمان آبان‌ماه در تالار وحدت به صحنه ببرم. تلاش می‌کنم مجوز اجرای نمایش "بابا نشاط" را هم بگیریم تا بتوانم این نمایش را نیز در زمان و مکان مناسب به صحنه ببرم.

این کارگردان با سابقه تئاتر درباره گروه بازیگری نمایش "رستم و اسفندیار" افزود: در حال حاضر هنرمندان همه درگیر فعالیت‌های مختلف هستند و وقتی که زمان اجرای نمایش به صورت قطعی مشخص شود می‌توان با آن‌ها برای ایفای نقش در این نمایش وارد مذاکره شد. دو نمایش "رستم و اسفندیار" و "هفت‌خوان رستم" دارای شخصیت‌های متفاوتی هستند.

نمایش "هفت‌خوان رستم" تیرماه سال 88 در تالار وحدت اجرا شد. پری صابری پیش از این نمایش‌های متعددی چون "رند خلوت‌نشین"، "شمس پرنده"، "رستم و سهراب" و "لیلی و مجنون" را برگرفته از زندگی شعرا و شاهکارهای ادبی و فرهنگی ایران‌زمین به صحنه برده است.

صابری برخی آثار خود را در کشورهای مختلف دنیا نظیر فرانسه به صحنه برده که با استقبال مخاطبان و علاقمندان به فرهنگ و هنر مواجه شده است.او همچنین نشان شوالیه فرهنگ و هنر فرانسه را نیز دریافت کرده است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان