صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

تربيت 25 هزار مدرس حجاب در كشور، / در پي اجراي طرح عفاف و حجاب : رانندگان تاكسي فقط حق دارند از راديو استفاده كنند

16 تیر 1389

ایلنا: معاون حمل‌ونقل و ترافيك شهرداري تهران گفت: رانندگان تاكسي به جزء راديو اجازه استفاده از ساير ابزار صوتي را ندارند.
سيد جعفر تشكري‌هاشمي در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، در رابطه با اجراي طرح عفاف و حجاب در سطح وسايل حمل‌ونقل عمومي افزود: اينكه در قالب اين طرح محدوديت‌هاي جديدي براي رانندگان تعريف شده باشد وجود ندارد اما استفاده از تصاوير، CD و نوارهاي كاست در تاكسي‌ها از گذشته ممنوع بوده است.

وي ادامه داد: در كنترل‌هاي نوبتي الزام رانندگان به رعايت اين قوانين مورد توجه بازرسان است و اگر شكايتي شود حتما با اين دسته از رانندگان برخورد مي‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافيك شهرداري تهران در بحث رعايت حقوق شهروندي در تاكسيراني گفت: در شبكه تاكسيراني يكي از مسائلي كه به شدت بر آن تاكيد داشتيم و با مشكلات و تنش‌هاي زياد تلاش شده نهادينه شود رعايت حقوق شهروندي است.

تشكري هاشمي افزود: تاكسي وسيله حمل‌ونقل نيمه عمومي و تا حدودي لوكس بوده و بايد ويژگي‌هاي اين وسيله لوكس را برخوردار باشد مانند ساير كشورها كه مستقيما با حقوق مسافر ارتباط دارد.

وي گفت: سالم و نو بودن وسيله كه در بحث نوسازي شبكه تاكسي‌هاي زرد و سبز نو هستند و بخش محدودي از مسافربرهاي شخصي نيز امسال نوسازي مي‌شوند و همچنين جمع‌آوري پيكان فرسوده در شبكه و مسافربرهاي قديمي نمونه رعايت حقوق مسافران است.

معاون شهردار تهران نظارت بر داخل تاكسي‌ها را نيزاز ديگر حقوق شهروندي دانست و تصريح كرد: بسياري از تاكسي‌‌ها داراي روكش صندلي سفيد هستند تا از نظر بهداشتي مورد اطمينان باشند.

وي ادامه داد: در آموزش رانندگان تاكسي در حوزه مشتري‌مداري مسائل اجتماعي، فرهنگي و توريست تلاش شده دوره‌هاي آموزشي جوابگوي نياز رانندگان و مسافران باشد.

تشكري‌هاشمي گفت: مدعي آن نيستيم كه وضع ايده‌آلي در برخورد رانندگان تاكسي با مسافران وجود دارد اما اين دوره‌ها تاكنون تاثيرگذار بوده و شاهد روند بهبود ارتباط راننده و مشتري و كاهش شكايت از آنها بوده‌‌ايم.

وي افزود: در بحث نرخ‌هاي تاكسي نيز با چاپ برچسب در تاكسي‌هاي خطي، تنش مسافر و راننده به حداقل رسيده است.

تربيت 25 هزار مدرس حجاب در كشور
مدير كل امور زنان وزارت آموزش و پرورش با تشريح برنامه‌هاي اين وزارتخانه درباره گسترش «حجاب و عفاف» در ميان دانش‌آموزان از برگزاري نمايشگاه‌هاي لباس و پوشش دانش‌آموزي در سراسر كشور خبرداد.

مهري سويزي در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: آموزش و پرورش در راستاي توسعه حجاب و عفاف در بين مدارس دخترانه برنامه‌هاي متعددي را تعريف كرده است كه تربيت 25 هزار مدرس حجاب در كشور، برگزاري 12هزار و 400 نشست دانش‌آموزي و پرسمان ديني به منظور رفع سوالات و ابهامات و انجام طرح‌هاي پژوهشي برخي از اين برنامه‌هاست.

وي افزود: برگزاري نمايشگاه‌هاي لباس و پوشش دانش‌آموزي و معلمان، تهيه و توزيع نمايشگاه «در حريم ريحانه» براي استان‌هاي كشور و برگزاري كارگاه آموزشي تخصصي مرتبط از ديگر برنامه‌هاي ديگر دفتر زنان وزارت آموزش و پرورش در راستاي توسعه حجاب و عفاف است.

مدير كل امور زنان آموزش و پرورش همچنين از تاليف و چاپ دو كتاب «دلواپسي‌هاي دختران» و «آشنايي ب
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان