صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

راجر ايبرت منتقد سينمايي كهنه‌كار، کتاب آشپزی می نویسد

20 تیر 1389

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از آسوشيتدپرس، 4 سال پس از اين كه جراحي سرطان بر روي راجر ايبرت منتقد مشهور سينمايي توانايي غذاخوردن و صحبت كردن را از او گرفت، او به فكر انتشار كتاب آشپزي افتاد.

او كه اين كتاب آشپزي را به آنهايي كه برنج مي‌خورند تقديم كرده، در كتابش كه با عنوان «قابلمه» منتشر مي‌شود، نوشته است: «مطمئن باشيد كه مشكلات سلامتي مرا از خوردن باز داشته‌، اما نمي‌تواند مانع آشپزي كردن من شود. و اين مساله به تمريني ناب تر و آزاد شده از وسواس‌هاي زيستي تبديل شده است».

فكر نوشتن اين كتاب به سال 2008 باز مي‌گردد كه او در وبلاگش درباره پلوپزها مطلبي نوشت و موجب شد تا صدها پاسخ درباره غذاهاي مورد علاقه خوانندگانش براي او گذاشته شود. اين نويسنده 68 ساله كه سال‌هاست در شيكاگو زندگي مي‌كند، با استفاده از لب تاپش به اين مخاطبان پاسخ داد.

اين كتاب از بسياري از اين كامنت‌ها و جواب‌ها تشكيل شده و بيش از بيست نوع دستورالعمل پخت غذا مثل لوبياي تند، برنج و ميگو، جامبالايا كه يكنوع ديگر غذاي برنجي است و غلات مختلف به عنوان غذاهاي مورد علاقه ايبرت در آن امده است.

او كه اين كتاب را با لحني شاد و شوخ طبعانه نوشته، مي گويد هر چيزي را كه مي‌شد در يك قابلمه پخت، مورد توجه قرار داده است. اين در حالي است كه او در 8 سال گذشته با سرطان تيروييد در مبارزه بود و پس از چندين جراحي اكنون با لوله تغذيه مي شود.

نويسنده شيكاگو سان تايمز كه براي ازدواجش در سال 1992 يك پلوپز به عنوان هديه دزيافت كرد، از همان زمان عاشق پلوپز شد و مي‌گويد حتي آن را با خود به جشنواره فيلم ساندنس برد تا بتواند در جريان فشرده برنامه تماشاي فيلم با آن پلوهاي مختلف بپزد.

كتاب راجر ايبرت با عنوان «قابلمه و اين كه چگونه بايد آن را به كار بست؛ اسرار و حكايت‌هاي پلوپز» 21 سپتامبر (30 شهريور) منتشر خواهد شد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان