صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

فریال سلحشور، مدیر گالری دی: با مديريت امور تجسمي ارشاد همكاري نمي‌كنم

29 تیر 1389

ایلنا: فريال سلحشور از عدم همكاري با مديريت امور تجسمي وزارت ارشاد خبر داد و سياست‌هاي اين مديريت را غلط خواند.

فريال سلحشور(مدير نگارخانه دي و از اعضاي گروه هفت نگاه) در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، گفت: مديريت امور تجسمي وزارت ارشاد در تمامي برنامه‌هاي خود ناموفق بوده و سياست‌هاي نادرستي را در پيش گرفته است.
وي افزود: متاسفانه با اين شرايط و با اين سياست‌ها، وزارت ارشاد؛ هنرهاي تجسمي را به قهقرا مي‌برد و نمي‌توان به آينده هنرهاي تجسمي اميدوار بود.

وي ادامه داد: نه تنها من؛ بلكه احتمالا بسياري از نگارخانه‌دارها و مجموعه‌داران از همكاري با مديريت امور تجسمي ارشاد سرباز زنند. زيرا آنچنان كه بايد و شايد اين مديريت نتوانسته پاسخي به نيازهاي آنها بدهد.

سلحشور كه يكي از بزرگترين مجموعه‌هاي نقاشي پشت شيشه و نقاشي قهوه‌خانه‌اي را به همراه همسرش(جهانگير كازروني) جمع‌آوري كرده است، درباره همكاري مجموعه خود با مديريت امور تجسمي وزارت ارشاد در نمايشگاه خيالي‌سازان (نمايشگاه نقاشي قهوه‌خانه‌اي و نقاشي پشت شيشه) توضيح داد: ما بزرگترين مجموعه آثار در اين حوزه را داريم و به پاس حرمت اين هنر و پيشكسوتان آن و نيز به خاطر دبير نمايشگاه(امير عبدالحسيني) تصميم گرفتيم براي اين نمايشگاه اثر بفرستيم.

وي درباره اكسپو كه يكي از موارد تقابل و نيز همكاري گالري‌دارها با مجموعه وزارت ارشاد است نيز گفت: به هيچ عنوان حاضر نيستم كه براي اكسپو به موزه هنرهاي معاصر؛ اثر بفرستم زيرا اگر هم در اكسپو اثري به فروش برسد، پروسه دريافت پول از مديريت امورتجسمي آنچنان كه بايد و شايد در شان يك گالري‌دار نيست. نمونه بارز آن هم اكسپوي سال 88 بود كه دريافت‌هاي اكسپو نزديك به هفت ماه به طول انجاميد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان