صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

زيبايي‌نژاد در برنامه «دیروز، امروز، فردا»: نارضايتي جنسي علت %40 طلاق‌ها

29 تیر 1389

خبرنامه دانشجويان ايران: شب گذشته در برنامه "ديروز، امروز، فردا" شاهد بحثهاي جالب در خصوص فرهنگ و تاثيرات محصولات و غربي بر جامعه بوديم که تقريبا به مناظره اي ميان دکترحسن عباسي و حجت الاسلام زيبايي نژاد تبديل شده بود.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجويان ايران»،مسئول دفتر مطالعات زنان در پاسخ به سوال يامين‌پور در خصوص موضوع برنامه که راجع به انحرافات جنسي و تاثير آن بر افزايش طلاق وبرحياي اجتماعي و ارتباط آن با محصولات غربي بود، پاسخ داد: بسياري از طلاقها ناشي از نارضايتي جنسي است زيرا زنان و مردان مدلهاي
جذاب تري از روابط جنسي را در سريالهاي زيرزميني و سريالهاي چند ده قسمتي آمريکايي ميبينند و اين آغازي است بر يک افتراق و جدايي ميان همسران.

زيبايي نژاد همچنين در تعريف رضايتمندي جنسي افزودند آستانه رضايتمندي جنسي يک خط فرضي است که اگر افراد در بالاي اين سطح با هم ارتباط برقرار کنند به رضايتمندي ميرسند و آموزه هاي ديني ما سعي در پايين نگه داشتن اين خط فرضي دارند تا افراد بتوانند با برقراري ارتباطات متعارف و شرعي بتوانند به رضايتمندي جنسي برسند .

خلاصه سخنان زيبايي نژاد

مردها در مواجهه به انواع مختلف خانمها با آرايش و جذابيت هاي متفاوت و مقايسه ي آنها با همسران خود احساس نارضايتي ميکنند.و اين يک حس ناخوداگاه در ميان آنها ست.

ديدن چهره ها ي گزيده شده با گريمهاي متفاوت در تلويزيون و مشاهده ارتباطات گوناگون در سريالها باعث بالا رفتن سطح توقع جنسي آنان ميشود.

رضايتمندي مانند يک معادله است که در يک طرف آن رضايتمندي و طرف ديگر آن انتظار جنسي است و اين دو با هم ارتباط معکوس دارند.

کاري که محصولات غربي ميکنند اين است که سطح توقع جنسي را بالا ميبرند، لذا ما شاهد روابط جنسي غير متعارف با همسران و يا حتي با زنان ديگر و به جود آمدن اشکال جديد از روابط( سکس با محارم و حيوانات و سکس هاي ضربدري....)

در جامعه ي غربي به دليل بالا رفتن سطح توقعات جنسي است که خوشبختانه در جامعه ي ايراني ما کمتر شاهد اين گونه روابط هستيم.

آنچه که شبکه هاي ماهواره اي و اينترنتي دنبال ميکنند عادي سازي روابط جنسي نامتعارف هستند که اين باعث پايين آمدن سطح رضايتمندي جنسي مي شود.

طبق آمار غير رسمي حدود 40 % طلاقها در کشور به سسب عدم رضايتمندي جنسي مي باشد و اين معضل رو به افزايش است.

در صدا و سيما حساسيت زيادي نسبت به حجاب بازيگران وجود دارد، اما از تاثيرات منفي که ارتباطات نامتعارف و رعايت نکردن حريم ها در سريالهابر جامعه دارند، غافل مانده اند.

زيبايي نژاد در جواب سوال مجري در خصوص اينکه شبکه هاي ماهواره اي به سانسور فيلمها روي آوردند آيا اين موضوع تاثيرهم دارد گفت: از دو جهت بايد به اين موضوع نگاه کرد اول انکه آنها به دنبال جذب مخاطب هستند لذا بايد تا حدودي سطح توقعات مخاطب را برطرف کنند تا وببينندگان با انها همراه شوند.و ميدانند که براي جذب مخاطب انبوه بايد به خاسته هاي انان توجه کنند.جهت دوم اينکه اين سريالها جذابيت هاي لازم را ايجاد ميکنند و مخاطب را با خود تا لحظه برقراري ارتباط و انجا فيلم را قطع ميکنند و اداممه کاررا به قوه تخيل بيننده واگذار ميکنند.

يامين پور با طرح سوال ديگر پرداخت مبني بر آنکه در جواب زوجهاي جوان در خصوص ديدن اين محصولات ميگوين
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان