صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

احضار نسیم سرابندی، فعال دانشجویی و زنان، به دادگاه انقلاب / همسر مهدیه گلرو: برای رساندن دارو به زندان مشکل داریم / احضار محمد مصطفایی به دادسرای زندان اوین / آزادی فاطمه ترک کجوری با تودیع وثیقه / اکبر کرمی نویسنده مسائل زنان با قرار وثیقه آزاد شد

1 مرداد 1389

احضار نسیم سرابندی، فعال دانشجویی و زنان، به دادگاه انقلاب

نسیم سرابندی، فعال دانشجویی و جنبش زنان، برای ادای پاره ای از توضیحات به شعبه ۴ بازپرسی دادگاه انقلاب احضار شده است.

به گزارش دانشجونیوز، نسیم سرابندی پیش از این در مهر سال ۸۸ به همراه ۱۷ تن از اعضای شورای تهران دفتر تحکیم وحدت توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به کمیته پیگیری وزارت اطلاعات منتقل شد. طی ماه‌های گذشته نیز مامورین وزارت اطلاعات، چندین بار در تماس با منزل این فعال دانشجویی به تهدید وی پرداختند و از او خواسته بودند با استعفا از دفتر تحکیم وحدت از فعالیت دانشجویی کناره گیری کند.

این در حالی‌است که بهاره هدایت و میلاد اسدی، دو عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت با احکام سنگین حبس، در زندان به‌سر می‌برند.

هم‌چنین، مهدی عربشاهی، دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت که پس از تحمل حدود سه ماه حبس وبه‌دلیل سکته قلبی ناشی از فشارهای وارده در بند ۲۰۹، از زندان آزاد شده بود، روز گذشته بار دیگر در بیمارستان بستری شد.

همسر مهدیه گلرو: برای رساندن دارو به زندان مشکل داریم

وحید لعلی پور گفت: « از زمانی‌ که مهدیه در بند ۲۰۹ انفردی بود و دست به اعتصاب غذا زده بود مشکلات جدی روده پیدا کرده که هنوز این مساله وجود دارد. ما برای رساندن دارو به مهدیه مشکلات بسیاری داریم.»

وی در گفتگو با کمپین بین‌المللی حقوق بشر، درخصوص امکان ملاقات با همسرش، مهدیه گلرو اضافه کرد: «‌گذشته از این که طبق قانون هر زندانی میتواند ماهی‌ یک بار ملاقات حضوری داشته باشد که ما از چنین ملاقات ماهانه ای بی بهره ایم. به ما گفته شد که پرونده ‌مهدیه برای رسیدگی به دادگاه تجدید نظر کل شعبه۵۴ رفته است. به شعبه مذکور مراجعه کردیم برای تقلیل وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی که پرونده اظهار بی‌ اطلاعی کردند. ما منتظر حکم قطعی ایشان هستیم.‌مهدیه فعالیت غیر قانونی‌ نمیکرد ، او در شورای دفاع از تحصیل فعال بوده ،برای تحصیل تمامی‌ شهروندان تلاش می‌کرده ،اتهام وی و یکی‌ دونفر از هم بندنش در این رابطه است.»

مهدیه گلرو از فعالان دانشجویی از تاریخ ۱۲ آبان ماه سال گذشته در زندان به سر می‌برد. داگاه بدوی وی را به دو سال و چهار ماه حبس تعزیری محکوم کرده است. هم اکنون ،شیوا نظر آهاری ،محبوبه کرمی و شبنم مددزاده و ‌مهدیه گلرو در یک سالن (سلول) هستند.

احضار محمد مصطفایی به دادگاه انقلاب

محمد مصطفایی، وکیل دادگستری و از مدفاعان حقوق کودک روز جاری به شعبه دوم بازپرسی دادسرای شهید مقدس واقع در زندان اوین احضار شده است.

به گزارش خبرنگار رهانا، این احضاریه، امروز، در محل کار به دست وی رسیده و در آن نوشته شده است که باید جهت پاره ای از توضیحات، به این دادسرا مراجعه کند.

وی پس از دریافت این احضاریه، به مدت ۳ روز، وقت دارد تا خود را معرفی کند.

محمد مصطفایی، از وکلایی است که برای نجات جان نوجوانان محکوم به اعدام، تلاش‌ زیادی انجام داده است و در آخرین نمونه، موفق به گرفتن حکم برائت و آزادی و پرداخت دیه، به جای اعدام، برای علی مهین‌ترابی،نوجوان محکوم به اعدام شده است.

آزادی فاطمه ترک کجوری با تودیع وثیقه

رهانا: فاطمه ترک کجوری، شهروند مسیحی، امروز با سپردن وثیقه بیست میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرنگار رهان
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان