صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

نامه رفعت بیات به رئیس مجلس: چرا با چنين بي‌انصافي و تعجيل شرايطي براي تعدد زوجات تنظيم شده است؟

7 شهریور 1389

ايلنا: امروز رفعت بيات، نماينده دوره هفتم مجلس شوراي اسلامي در نامه اي به رياست مجلس شوراي اسلامي انتقادات خود را نسبت به مواد 22، 23 و 24 لايحه حمايت از خانواده مطرح كرد.

اين نماينده مجلس دوره هفتم در اين نامه راجع به ماده 22 لايحه حمايت از خانواده گفته است:‌ اگر نكاح موقت ثبت نشود فضاي اجتماعي را هم براي روابط جنسي و زياده خواهي كساني كه مقيد به شرايط اخلاقي قرآن كريم و شايد اساساً عامل به اصول اسلامي و شرعي نيستند فراهم مي‌كند و هم براي مرداني كه متاهل هستند و بطور كلي شرايط نكاح موقت را ندارند.
او رئيس مجلس راخطاب قرار داده و گفته است :آقاي دكتر لاريجاني چرا با چنين بي انصافي و تعجيل شرايطي براي تعدد زوجات تنظيم شده است كه يقيناً راه را براي بيعدالتي و انحراف از شرايط سالم خانواده براي كسب كمال الهي، و تحقق زمينه «فادخلي في عبادي وادخلي جنتي» هموار نمايد.

بيات در انتقاد از ماده 24 لايحه حمايت از خانواده كه به موضوع مهريه مي پردازد ‏‌در اين نامه آورده است: از آنجا كه موضوع مهريه به دلايلي از جمله مشكلات اجتماعي، اقتصادي و شرايط عدم رسيدگي غالب دادگاهها به مشكلات خانوادگي مخصوصاً بن‌بست‌هايي كه زنان در دعاوي و طلاق با آن روبرو هستند از شرايط قرآني و اسلامي خود منحرف شده و ، آقايان كه در ابتدا با هوي و هوس و عشق ها و دوستي‌هاي زودگذر مهريه سنگین را قبول كرده و سپس توان بازپرداخت آن را نداشته‌اند و در زندان به‌سر مي برند، شكي نيست تدوین اين چهار تبصره به دليل زنداني شدن همسر به تبع عدم توان بازپرداخت مهريه بوده و به نفع آقايان تدوین شده است.

متن كامل نامه اين نماينده مجلس هفتم خطاب به رئيس مجلس شوراي اسلامي بدين شرح است:

 حضور محترم جناب آقاي دكتر لاريجاني
 رياست مجلس شوراي اسلامي
 با سلام

احتراماً، ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات جنابعالي و همكاران گرامي در ماه مبارك رمضان پيرو طرح شور دوم لايحه حمايت خانواده در صحن علني مجلس، بدينوسيله جهت انجام وظيفه در حفظ جايگاه نگرش حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري در شأن انساني، اجتماعي و خانوادگي زن و مرد در جامعه عرايضي را به شرح ذيل تقديم حضور مي نمايم. اميد است با درايت خاصي كه براي حفظ ارزشهاي انقلابي و اسلامي در مديريت پارلماني داشته ايد شرايطي فراهم فرمائيد تا اين لايحه بدون كمترين خدشه و صدمه به جايگاه جمهوري اسلامي از يكسو و روحيات و ضمانت اخلاقي و رواني زوجين در حفظ سلامت و تحكيم خانواده خصوصاً زنان از سوي ديگر به ثمر برسد.

مستحضريد كه ازدواج مجدد اعم از دائم يا موقت نه واجب هستند و نه حرام بلكه امري مباح به شمار مي‌آيند كه شرايط وقوع آنها نبايد به گونه اي ايجاد شود تا امر واجب تشكيل خانواده و حفظ سلامت و تحكيم اعضاي آن خصوصاً آرامش اركان اصلي يعني زن و مرد و سپس فرزندان خدشه دار شود. چرا كه قرار است در شرايط سالم خانوادگي انسانها به سمت كسب كمال الهي و تحقق آيه شريفه «فادخلي في عبادي وادخلي جنتي» حركت نمايند، لذا فعاليت قانونگذاري و پارلماني، قضايي و حقوقي نيز كه عاملين آن ان شاء الله با همين آرمان الهي زندگي مي نمايند بايد تحقق شرايط اين آرمان فطري و قرآني را براي اعضاي جامعه فراهم نمايد. به همين دليل مبحث مهم اين لايحه در فصل سوم (ازدواج) و فصل چهارم (طلاق) و تبعات آنها
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان