صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

فاطمه راکعی: زنان خواهان حذف ماده 22 لایحه حمایت از خانواده هستند، نه ایجاد تغییرات صوری

24 شهریور 1389

ایلنا: دبير كل جمعيت زنان مسلمان نوانديش معتقد است جامعه كودك نيست كه فريب بخورد. اگركميسيون حقوقي و قضايي تصور كرده با اضافه كردن يك مقدمه به ماده 22 لایحه حمایت از خانواده كه در آن تاكيد شده كه «اصل بر ازدواج دائم است نه موقت و اسلام به تك همسري توصيه كرده»، مشكل حل مي‌شود، سخت در اشتباه است.

وی می گوید: در صورتي كه كميسيون حقوقي و قضايي چنين اقدامي انجام دهد و در واقع با تغييرات سوري اين ماده را به مجلس برگرداند اين موضوع به هيچ وجه از جانب زنان كشور قابل اغماض و بخشش نيست.

فاطمه راكعي در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا گفت: ‌متاسفانه خبرهايي از جلسات كميسيون حقوقي و قضايي مجلس كه قرار است در رابطه با ماده 22، 23 لايحه حمايت از خانواده تصميم گيري كند شنيده شده كه چندان خوشحال‌كننده نيست.
او ادامه داد: ظاهرا قرار است ماده 22 لايحه حمايت از خانواده با تغييرات سطحي و صوري به همان مساله قبلي در رابطه با ازدواج موقت بپردازند و در واقع ماده 22 به همان شكل قبلي به صحن علني مجلس برود.

دبير كل جمعيت زنان مسلمان نوانديش ادامه داد: در صورتي كه كميسيون حقوقي و قضايي چنين اقدامي انجام دهد و در واقع با تغييرات صوري اين ماده را به مجلس برگرداند اين موضوع به هيچ‌وجه از جانب زنان كشور قابل اغماض و بخشش نيست.

او گفت: جامعه كودك نيست كه فريب بخورد. اگركميسيون حقوقي و قضايي تصور كرده با اضافه كردن يك مقدمه كه در آن تاكيد شده كه اصل بر ازدواج دائم است نه موقت و اسلام به تك همسري توصيه كرده، مشكل حل مي‌شود، سخت در اشتباه است.

راكعي گفت: همه ما مي‌دانيم كه اسلام به تك همسري تاكيد دارد و اين چيز تازه‌اي نيست بنابراين انتظاري كه زنان از كميسيون حقوقي و قضايي براي اصلاح اين ماده داشتند اضافه كردن اين مقدمه نبود بلكه آنها از كميسيون حقوقي و قضايي در وهله اول تقاضاي حذف اين ماده ها را داشتند و در غير اين صورت انتظار داشتند كه اصلاحاتي انجام دهد كه براساس آن به هيچ وجه ازدواج موقت در جامعه فرهنگ‌سازي و ترويج نشود.

دبير كل جمعيت زنان مسلمان نوانديش ادامه داد: ما همه مي‌دانيم كه ازدواج موقت منع شرعي ندارد، و اگر در جاي خود و در شرايط خاص از ان استفاده شود، ‏‌يك اصل مترقي نيز هست. اما آنچه به آن توجه نشده اين است كه اسلام اين نوع ازدواج را تشويق و ترويج نكرده و اگر در طول تاريخ هم چنين ازدواج هايي اتفاق افتاده پنهاني بوده است.

او ادامه داد: ازدواج موقت براي ارضاي غرايز جنسي است و زني كه با مردي ازدواج موقت مي‌كند، نمي‌تواند انتظار داشته باشد مرد او را تا ابد حمايت مالي كند،با تصويب چنين قانوني، زني كه مي‌خواهد براي اهداف مالي تن به ازدواج موقت بدهد، سعي مي‌كند، از اين ازدواج صاحب فرزند شود تا مرد مجبور به حمايت قانوني از او باشد.

راكعي گفت: اگر اكنون موارد بسيار نادري وجود دارد كه در آنها زن در ازدواج موقت صاحب فرزند مي‌شود، با تصويب ماده 22 لايحه حمايت از خانواده، زنان بسياري سعي مي‌كنند در ازدواج موقت صاحب فرزند شوند زيرا در اين صورت مرد نسبت به زن و فرزند او تعهد پيدا مي‌كند و به اين ترتيب ممكن است هزاران خانواده از اين گونه ايجاد شده و در نتيجه هزاران خانواده متعادل از هم متلاشي شود در حالي كه در شرايط كنوني ، چنانچه در مواردي از اين نوع، فرزندي به دني
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان