صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

اخبار زنان: از صدور حکم اعدام و زندان تا احضار و ستاره دار کردن زنان و صدور وثیقه

24 شهریور 1389

کاملیا کوثری دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی ستاره دار شد

رهانا : کاملیا کوثری که پس از اخذ مدرک لیسانس از دانشگاه علامه طباطبایی، امسال در کنکور کارشناسی ارشد شرکت نمود، با دریافت کارنامه آزمون، نام خود را درمیان قبول شدگان حذف شده یافته است.

بر اساس گزارش‌های رسیده به رهانا، وی پس از احضار به هیات گزینش و بحث و جدل با یکی از ماموران هیات گزینش، ستاره دار شده است.

کوثری که فعالیتهای زیادی در راستای حمایت از دانشجویان زندانی این دانشگاه و بویژه مجید دری و مهدیه گلرو انجام داده
کاملیا کوثری از فعالین نزدیک به شورای دفاع از حق تحصیل محسوب میگردد که در مقطع انتخابات ٢٢ خرداد ۸۸ به همراه سایر فعالین این شورا نقش بسزایی در تبدیل شدن مسئله دانشجویان ستاره دار به یک مباحثه ملی ایفا کرده است.

کاهش حکم پروین جوادزاده به ۲۶ ماه زندان

رهانا : پروین جوادزاده زندانی ۲۲ ساله که از او به عنوان جوان‌ترین زندانی بند عمومی زندان اوین یاد می‌شود، در تاریخ ۶ دی ماه ۱۳۸۸ در حوادث روز عاشورا بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرنگار رهانا، سامانه خبری خانه حقوق بشر ایران، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به هشت سال زندان محکوم شده بود. این در حالی بود، که در ابتدا مسئولین قضایی و امنیتی برای وی اتهام محاربه را اعلام کرده بودند.

حکم هشت سال زندان این زندانی زن جوان در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۲۶ ماه زندان کاهش پیدا کرده و روز گذشته به جوادزاده در زندان ابلاغ شده است.

پروین جوادزاده عمده اتهامات خود را به خاطر درج اخبار «جنبش سبز» در وبلاگ خودش در پرونده پیش رو داشته است. وی از شهروند ـ روزنامه‌نگارانی بوده که حوادث سال گذشته ایران را در وبلاگ شخصی خویش گزارش می‌کرده است.

حکم اعدام محبت محمودی به دایره اجرای احکام ابلاغ شد

خبرگزاری حقوق بشر کردستان: محبت محمودی طی تماسی تلفنی اعلام کرده است که حکم اعدام وی به دایره اجرای احکام ابلاغ شده و وی ممکن است به‌زودی اعدام شود.

به گزارش «خبرگزاری حقوق بشر کردستان»، وی ضمن ارسال نامه‌ای به این سازمان خواستار تعیین یک وکیل جدید برای خود شده و از سازمان‌های حقوق بشری و مردم درخواست کرده که برای آزادی وی تلاش کنند.

محبت محمودی از سال ۱۳۷۹ به اتهام قتل مردی که قصد تجاوز به وی را داشت در زندان مرکزی ارومیه دوران محکومیت خود را می گذراند.

این زن متاهل پس از تحمل ۹ سال زندان سرانجام توسط دادگاه ارومیه در آستانه‌ی اعدام قرار گرفت که حکم قطعی اعدام او توسط دیوان عالی نیز تایید شد. تایید حکم اعدام نام‌برده توسط دیوان عالی در ۲۰ تیرماه سال جاری در زندان ارومیه به وی ابلاغ شد که با دستور قوه‌ی قضائیه به اجرا درخواهد آمد.

آن‌گونه که در خبرها آمده است، تا کنون هر دو همسر مرد مقتول مخالف اعدام محبت هستند اما برادر مقتول خواهان اجرای حکم اعدام محبت محمودی است.

شش ماه حبس تعزیری برای فاطمه نصیرپور فعال دانشجویی

ساوالان سسی: فاطمه نصیرپور، سردبیر نشریه دانشجویی «آذربایجان قاینی» به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق چاپ ویژه‌نامه تشکل دانشجویی آرمان دانشگاه آزاد تبریز به مناسبت روز جهانی زن با عنوان «آذربایجان قادینی»(زن آذربایجانی) به شش ما حبس م
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان