صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

نیاز پروین جوادزاده به درمان بیرون از زندان و بی‌توجهی مسئولین قضایی

29 شهریور 1389

رهانا:به گزارش خبرنگار رهانا، پروین جوادزاده، دختر جوان ۲۲ ساله بند عمومی زنان زندان اوین که هم‌اکنون در نهمین ماه زندان خود به سر می‌برد نیاز مبرم و فوری به درمان پزشکی در خارج از زندان دارد، اما مسئولین قضایی و زندان نسبت به این امر بی‌توجه هستند.

جوادزاده قبل از بازداشت دندان‌های خود را ارتدونسی کرده بود که به علت تدوام بازداشت و عدم وجود امکانات دندانپزشکی در زندان امکان رسیدگی از او سلب شده است. با توجه به این که کسانی که دندان‌های خود را ارتدونسی می‌کنند، باید مرتبا به داندپزشک مراجعه کرده و مورد معاینه قرار گیرند و پروین جوادزداده این امکان را نداشته است، دچار بیماری‌های فک و دهان شده است. (ارتودنسی علم مرتب کردن دندان‌ها و رفع نقایص سیستم فکی-دندانی است و بیمار به خاطر سیم‌های که در دهانش گذاشته شده است، باید مرتبا با پزشک خود در ارتباط باشد.)

با توجه به این‌که وی یک زندانی محکوم است و در نهمین ماه زندان خود به سر می‌برد، مسئولان قضایی می‌توانند به وی مرخصی استعلاجی برای درمان خود بیرون از زندان بدهند، اما تاکنون به دلائلی نامشخص این مسأله اتفاق نیافتاده است.

پروین جوادزاده در تاریخ ۶ دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به سلول‌های انفرادی زندان اوین منتقل شد، وی که ابتدا بسیار تحت فشارهای روحی و جسمی قرار داشت با اتهاماتی همچون محاربه مواجه گشت. با این حال وی در دادگاه بدوی به هشت سال زندان محکوم شد.

در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم پروین جوادزاده که از او به عنوان جوان‌ترین زندانی بند عمومی زنان زندان اوین یاد می‌شود، به ۲۶ ماه زندان کاهش پیدا کرد. وی هم اکنون دوران محکومیت خود را در بند عمومی زنان زندان اوین سپری می‌کند
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان