صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

نیمی از زنان دارای محکومیت مالی به جای همسرانشان در زندان هستند

3 مهر 1389

مهر: عضو شورای شهر تهران گفت: نتایج پژوهشی که بر روی زنان زندانی شهر تهران انجام شده نشان می دهد بیش از نیمی از زنانی که به دلیل جرایم مالی در زندان هستند به درخواست همسرانشان چک کشیده اند.
معصومه ابتکار در گفتگو با خبرنگار مهر ادامه داد: در ادامه پیشنهاد طرح کمک برای آزادی زندانیان زن دارای محکومیت مالی در تهران توسط شهرداری، تحقیقی در مورد علت جرایم مالی زنان انجام شد.

وی تصریح کرد: نتایج این تحقیق نشان داد اغلب این زنان زندانی به خاطر همسرشان چک کشیده بودند و در واقع به جای شوهرشان حبس را تحمل می کنند.

این عضو شورای شهر افزود: این در حالی است که در لایحه حمایت از خانواده که هم اکنون در حال بررسی مجدد در کمیسیون قضایی است به مرد اجازه داده شده که در صورت حبس زن خود به مدت بیش از یکسال همسر دوم اختیار کند.

وی تاکید کرد: به عبارت دیگر با این لایحه به مردانی که با سوء استفاده از همسرانشان باعث حبس آنها می شوند اجازه داده می شود تا زن دیگری اختیار کنند.

ابتکار اظهار داشت: در قانون سال 53 که هم اینک بر مبنای آن عمل می شود اجازه ازدواج مجدد به مرد در صورت حبس زن به مدت بیش از 6 سال داده می شد ولی در این قانون این میزان کاهش پیدا کرده است و نوعی عقبگرد در این زمینه محسوب می شود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان