صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

مواد جنجال‌برانگيز لايحه حمايت از خانواده سه‌شنبه در کمیسیون حقوقی مجلس نهایی می شود

3 مهر 1389

ایلنا: مواد 22، 23 و 24 لايحه حمايت از خانواده كه براي بررسي بيشتر به كميسيون حقوقي و قضايي ارجاع شده بود‏‌، روز سه‌شنبه مورد بررسي نهايي قرار مي‌گيرد و در رابطه با اين مواد تصميم‌گيري مي‌شود.

به گزارش خبرنگار ايلنا، ماده 22 لايحه حمايت از خانواده كه به موضوع ازدواج موقت مي‌پردازد و ثبت اين ازدواج را فقط در صورت بادار شدن زوجه الزامي مي‌داند، ‏‌ماده 23 لايحه حمايت از خانواده كه به ازدواج مجدد پرداخته و ازدواج مردان را منوط به ده شرط كرده است و همچنين ماده 24 لايحه حمايت از خانواده كه مهريه را به دو بخش متعارف و نا‌متعارف تقسيم كرده است، به علت اعتراض‌هاي فراوان فعالان حقوق زنان و نمايندگان زن ادوار مختلف مجلس و همچنين مغاير بودن اين مواد با شرع براي دومين بار به كميسيون حقوقي و قضايي ارجاع شد.

پس از ارجاع اين مواد به كميسيون، كميسيون حقوقي و قضايي چند بار تشكيل جلسه داد و در يكي از جلسات خود نيز‏‌، برخي نمايندگان زن ادوار مختلف مجلس و برخي فعالان حقوق زنان دعوت كردند تا نظرات كارشناسي خود را در رابطه با اين مواد ارائه كنند‏‌. اما هنوز تكليف اين مواد در كميسيون حقوقي و قضايي مشخص نشده است و نيمي از جمعيت كشور همچنان پيگير اين موضوع هستند كه بالاخره اعضاي كميسيون حقوقي و قضايي ‏‌، آنچه حق مسلم زنان است را ناديده مي گيرند يا از حق آنها دفاع مي‌كنند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان