صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

احمدی نژاد: سن مناسب ازدواج دخترها 16 تا 18 سال و پسرها 19 تا 21 سال است

30 آبان 1389

ایلنا: رئيس جمهور گفت: به نظر من سن ازدواج مناسب براي دخترها 16، 17 و 18 سال است يعني زمانيكه دخترها تازه شكوفا شده‌اند و اوج عاطفه و احساس و لطافت هستند و سن مناسب براي ازدواج پسرها نيز 19، 20 و 21 سال است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود احمدي‌نژاد در همايش تقدير از خيرين و فعالين امر ازدواج گفت: بحث ازدواج نه فقط امروز بلكه در طول تاريخ از مهم‌ترين موضوعات بشري بوده است و يكي از مهم‌ترين تصميمات هر فرد در زندگي است. آنقدر ازدواج موضوع مهمي است كه براي آن نام مقدس را به كار مي‌برند.

او ادامه داد: از آنجائيكه زن و مرد مكمل هم هستند و نمي‌توانند به تنهايي آرامش و امنيت را تجربه كنند ازدواج امري مهم به حساب مي‌آيد.

رئيس‌جمهور تصريح كرد: خانواده بنيان و سلول اصلي يك جامعه متعالي است. اگر قرار باشد جامعه متعالي باشد خانواده‌ها بايد متعالي باشند و اگر خانواده دچار آسيب شود جامعه به سعادت نمي‌رسد. به همين جهت خانواده ماموريت سنگيني در جهت اكمال و سعادت فرد و همچنين در جهت انسجام جامعه دارد.

احمدي‌نژاد گفت: انسان‌هاي بزرگ در خانواده‌هاي متعالي رشد كرده‌اند و بعيد به نظر مي‌رسد در خانواده‌اي كه بنيان نامناسب داشته باشد انسان متعالي رشد پيدا كند و از طرف ديگر در جامعه‌اي كه خانواده‌هايش متلاشي و از هم گسيخته هستند غير ممكن است كه جامعه به سعادت برسد.

رئيس‌جمهور ادامه داد: پايه خلقت آدم و حركت انسان به سمت خدا يك عنصر بيشتر نيست و آن هم محبت و عشق است. خداوند هستي را براساس لطف خود خلق كرد بنابراين اگر در يك جامعه ارتباطات اجتماعي براساس عشق و محبت تنظيم شده باشد جامعه به كمال مي‌رسد و اگر ارتباطات اجتماعي براساس كينه و خودخواهي فرديت باشد جامعه هرگز به سعادت نخواهد رسيد بنابراين زمانيكه عشق و محبت در خانواده به جان، انديشه و روح تك‌تك افراد تزريق شود خانواده به تعالي مي‌رسد.

او ادامه داد: در خانواده‌ پدر و مادر محور اصلي هستند و اگر حلقه اتصال بين پدر و مادر عشق و محبت باشد خانواده موفق است.

احمدي‌نژاد گفت: ازدواج خيلي مهم است چون بستر كمال انسان است و خانواده نيز از اهميت بسزايي برخوردار است چون بستر تربيت و رشد انسان‌ها است. خانواده همانند آجرها و قطعات برپاكننده يك جامعه متعالي است. به همين خاطر ازدواج امري موظف است.

او ادامه داد: در تمام فرهنگ‌ها و اقوام ازدواج امري مقدس بوده و تمام آداب و رسوم و سنت‌هايي كه پيرامون ازدواج شكل گرفته در جهت تقويت بنيان خانواده و افزايش مهر و محبت و تاكيد بر آسماني بودن ازدواج دارد و در ايران نيز به خاطر برخورداري از اسلام ناب ازدواج امري مهم بوده و خانواده‌ها مستحكم هستند بنابراين ما بايد بتوانيم اين خانواده‌هاي مستحكم را حفظ و تقويت كنيم و گسترش دهيم.

رئيس‌جمهور گفت: اين كه بخواهيم ماموريت خانواده را به نهادهاي اجتماعي بسپاريم غلط و شيطاني است و ارتباط پدر و مادر با فرزندان بايد بر پايه محبت باشد و تنها ارتباطي كه از مجراي عشق باشد ماندگار است و نهادهاي اجتماعي هرگز نمي‌تواند چنين كند.

او ادامه داد: افرادي كه مرتكب جنايت مي‌شوند مشكلات فراواني برخوردارند كه يكي از مشكلات آنها قطعا نچشيدن طعم محبت بوده و اينگونه افراد معمولا خانواده‌هاي ريشه‌داري نداشتند.

احمدي‌نژاد گفت
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان