صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

کاهش آمار طلاق در دستور کار دولت قرار گرفت

30 آبان 1389

ایلنا: رئيس سازمان ملي جوانان گفت: ما به دنبال تصدي‌گري در امر ازدواج نيستيم و معتقديم كه متصدي امر ازدواج دختر و پسر و خانواده‌هاي آنها هستند و نقش ما فقط تسهيل‌گري است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهرداد بذرپاش در همايش تقدير از خيرين و فعالين امر ازدواج گفت: اگر بگوئيم مباحث مربوط به ازدواج جزو اولويت‌هاي دوم و سوم كشور است سخني به گزاف نگفته‌ايم و اعتقاد ما اين است كه خانواده‌ها و نهاد خانواده جزو اولويت‌هاي اصلي نظام بوده و دولت دهم نيز بيش از دولت‌هاي قبلي به خانواده اهميت داده است.

رئيس سازمان ملي جوانان گفت: ما بايد به ازدواج نگاه فرهنگي داشته باشيم زيرا در صورتي كه نگاه ما به ازدواج فرهنگي باشد ديد ما نسبت به آن متفاوت‌تر مي‌شود و چهار تا فيلم و سريال ماهواره‌اي نمي‌تواند جوانان ما را منفعل كند و بهترين حرف‌ها را در حوزه ازدواج مي‌توانيم بزنيم.

بذرپاش گفت: ما به دنبال تصدي‌گري در امر ازدواج نيستيم و معتقديم كه متصدي امر ازدواج دختر و پسر و خانواده‌هاي آنها هستند و نقش ما فقط تسهيل‌گري است.

او گفت: در امر ازدواج مهم‌ترين نقش را دختر و پسري كه مي‌خواهند تن به ازدواج بدهند بازي مي‌كنند بعد از آنها خانواده‌ها يعني پدر و مادر دختر و پسر در ازدواج نقش دارند. اگر پاي پدر و مادرها از ازدواج كنار كشيده شود معلوم نيست چه اتفاقي مي‌افتد و دشمنان دقيقا مي‌خواهند پاي خانواده‌ها از ازدواج كنار كشيده شود تا بسياري از مشكلات آنها حل شود و مشكلات بسياري به جوانان ما اضافه شود.

رئيس سازمان ملي جوانان گفت: در مرحله بعدي نهادهاي اجتماعي هستند كه در امر ازدواج مهم تلقي مي‌شوند. نهادهاي اجتماعي‌اي كه با دلسوزي به امر ازدواج در كشور كمك مي‌كند و شايد حتي اصلا ديده هم نشود.

او ادامه داد: نهادهاي حاكميتي و دولتي آخرين گروهي هستند كه در امر ازدواج دخيل هستند. يعني دولت بايد با تسهيلاتي كه به جوانان ارائه مي‌كند و تبليغاتي كه انجام مي‌دهد جوانان را به ازدواج به هنگام تشويق كند.

بذرپاش گفت: چه بخواهيم و چه نخواهيم ازدواج امري فطري است و روز به روز درصد ازدواج در كشور رو به رشد است. البته برخي آمارهاي نگران‌كننده هم وجود دارد اما ما هيچ وقت روي خط قرمز نبوده‌ايم و وضعيت ازدواج در كشور آنقدرها نيز بغرنج نيست و البته ما بايد در امر گسترش ازدواج به هنگام و آسان بيشتر تلاش كنيم.

او ادامه داد: بايد تلاش كنيم كه ازدواج‌هايي كه صورت مي‌گيرد آگاهانه باشد تا به جدايي و طلاق عاطفي ختم نشود.

رئيس سازمان ملي جوانان گفت: راهبردهايي كه دولت و سازمان ملي جوانان به دنبال آن است در مرحله اول ترويج و فرهنگ‌سازي و حساس كردن خانواده‌ها به ازدواج است.

او ادامه داد: خانواده‌ها بايد بدانند ازدواج فرزندشان جزء اولويت‌هاي اصلي آنهاست و مثلا از ماشين عوض كردن مهم‌تر است.

بذرپاش گفت: وظيفه دومي كه دولت برعهده دارد ارائه تسهيلات و خدمات به جوانان براي ازدواج است كه دولت در اين زمينه اقدامات مثبتي انجام داده و البته نهاد رهبري در دانشگاه‌ها و كميته امداد نيز در اين زمينه بسيار موثر وارد عمل شدند.

او توضيح داد: وام ازدواج از 4 ميليون به 5 ميليون افزايش يافته و تا چند ماه آينده زوج‌ها مي‌توانند وام 5 ميليوني براي ازدواج دريافت كنند و همين اضا
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان