صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

دادگاه نسرین ستوده، فردا 7 آذرماه برگزار می شود

6 آذر 1389

مدرسه فمینیستی: نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال جنبش زنان با اتهام اقدام علیه امنیت ملی، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت و همکاری با کانون مدافعان حقوق بشر، فردا، یکشنبه 7 آذرماه در شعبه 26 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی محاکمه می شود. این دومین جلسه رسیدگی به دادگاه نسرین ستوده است که قرار بود روز چهارشنبه 3 آذرماه برگزار شود که به دلیل اعلام تعطیلی عمومی روز چهارشنبه، دومین جلسه رسیدگی به پرونده نسرین ستوده به فردا، 7 آذرماه موکول شد.

این وکیل دادگستری و برنده جایزه بین المللی حقوق بشر ایتالیا که از روز 13 شهریور ماه در زندان اوین در بازداشت است، اکنون هشتاد و چهارمین روز خود را در سلول انفرادی می گذراند. وی از روز 3 مهر تا 24 آبان ماه (به غیر از چند روز آن را) در اعتصاب غذا بوده است که 9 روز از این روزها را در اعتصاب غذای خشک بوده است. وی در اولین جلسه دادگاه خود یعنی در روز 24 آبان ماه بنابه درخواست های مکرر خانواده و وکلایش دست از اعتصاب غذا برداشت.

پس از برگزاری اولین جلسه دادگاه نسرین ستوده در 24 آبان ماه، و شکستن اعتصاب غذایش در این روز، خانواده وی تنها توانسته اند یک بار تلفنی با وی صحبت کنند و از آن زمان تاکنون با وی ملاقاتی نداشته اند.

اخیرا رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه ای نسبت به وضعیت پرونده نسرین ستوده اظهار نگرانی کرده است. و همینطور عفو بین الملل با صدور بیانیه ای با استناد به فراخوان کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، خواستار آزادی نسرین ستوده شده است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان