صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

اینترنت نحوه پیدایش روابط عاشقانه را متحول کرده است

6 آذر 1389

ایتنا: یک پژوهش جدید مدعی است در چند سال اخیر، شبکه‌های اجتماعی و به ویژه فیس‌بوک یکی از عوامل و بسترهای مهم عاشق شدن جوانان بوده است.

در تحقیقی که اخیراً توسط مجله سونتین (Seventeen) صورت گرفته مشخص شد که در سال‌های اخیر اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی، تحولی در معنا و مفهوم عشق و روابط دوستانه به وجود آورده است و اکنون برخورد افراد در این حوزه، نسبت به آنچه که در گذشته رخ می‌داده، تفاوت دارد.

به گزارش ایتنا به نقل از سی‌ان‌ان، در این تحقیق از ده هزار دختر و پسر 16 تا 21 ساله نظرسنجی به عمل آمد و در پایان مشخص شد که فیس‌بوک در نحوه برقراری ارتباط توسط عشاق جوان، به عنوان یک عامل و بستر اصلی نقش آفرین است.

بر اساس یافته‌های این تحقیق، یک هفته پس از آشنا شدن کاربران با یک فرد جدید، 79 درصد از آنها وی را به عنوان «دوست» خود علامت‌دار می‌کنند.

«آن شوکت» سردبیر مجله سونتین می‌گوید: امروزه جوانان و نوجوانان به شدت به استفاده از شبکه‌های اجتماعی تمایل دارند و فیس‌بوک نقش مهمی در زندگی عاشقانه آنها ایفا می‌کند.

بر اساس این گزارش برخلاف باورهای رایج مبنی بر اینکه شبکه‌های اجتماعی تاثیرات سوئی بر روابط انسان‌ها دارد، بسیاری از پاسخ‌دهندگان و به عبارت دقیق‌تر 72 درصد آنها گفته‌اند که صحبت با یک نفر در اینترنت، او را به آنها نزدیک‌تر می‌سازد.

73 درصد کاربران نام دلداده‌های قدیمی خود را که اکنون دیگر رابطه‌ای با هم ندارند، در لیست دوستان خود نگه می‌دارند. شاید این امر را بتوان نوعی نوستالژی دوستانه به‌شمار آورد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان