صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

جایگاه زنان در طرح «دور کاری» کجاست؟

15 آذر 1389

جهان نیوز : زنان به ویژه زنان بچه دار و سرپرست خانوار که در مراکز دولتی مشغول به کار هستند در اولویت اجرای طرح دورکاری قرار می گیرند.

به گزارش سرویس زنان جهان؛ آيين نامه دورکاري يا کار در خانه يا به اصطلاح "تله ورکينگ" کارمندان، چندی پیش به تاييد هيات دولت و رئيس جمهور رسيد و ابلاغ شد.

این طرح را، وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک بنا به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری با هدف افزایش بهره‌وری، انعطاف کاری و کاهش حجم رفت و آمد کارمندان دولت تصویب کردند.

مطابق با این طرح دستگاه اجرایی موظف است امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای انجام دورکاری را در اختیار کارمند دورکار قرار دهد.
همچنین کارمند دورکار موظف است امکانات و تجهیزات دورکاری را صرفا برای انجام فعالیت‌های دستگاه متبوع خود استفاده کند و مسئولیت نگهداری از امکانات و تجهیزات مذکور بر عهده وی خواهد بود.

مطابق با اخبار رسیده، پروین هدایتی قائم مقام مركز امور زنان و خانواده‌ رياست جمهوري از ارائه طرحي به هيات دولت به منظور در اولويت قرار گرفتن زنان، بويژه زنان سرپرست خانوار و زنان داراي فرزند شاغل در دستگاه‌هاي اجرايي براي استفاده از آيين‌نامه دوركاري خبر داد.

بنابر گفته هدایتی، زنان شاغل در مشاغل تايپي، تحقيقاتي و ديگر مشاغلي كه الزامي براي حضور فيزيكي در حوزه كاري خود ندارند، مي‌توانند از مزاياي اين آيين‌نامه بهره‌مند شوند.

گفتنی است با توجه به افزایش آلودگی هوا در چند روز گذشته طرح مذکور راه گشا بوده و می تواند در کاستن آلودگی هوای تهران مفید واقع شود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان