صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

مادر نازنین خسروانی: گفتند انشاءالله بچه ات زنده است

18 آذر 1389

اظهارات مبهم دادستان تهران در مورد بازداشت نازنین خسروانی: این متهم جرائم امنیتی دارد

کمپين بين المللی حقوق بشر : دادستان تهران در جلسه خبری روز سه شنبه ۱۶ آذر خود طی سخنانی گفت که نازنین خسروانی روزنامه نگار زندانی دارای جرائم امنیتی است که برخی از آنها را پذیرفته است.او همچنین از اینکه مادر این زندانی عقیدتی با رسانه ها در خصوص وضعیت دخترش گفت وگو می کند انتقاد کرد و خانواده این روزنامه نگار را از انجا چنین کاری برحذر داشت. یکی از نزدیکان به این روزنامه نگار عقیدتی به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت پنهان کاری و بی خبری از وضعیت خانم خسروانی به همراه اظهارات دادستان تهران خانواده وی را بسیار نگران کرده است: « نازنین از هنگام دستگیری تنها یک بار تماس گرفته وامکان ملاقات با او هم وجود ندارد.

جعفری دولت‌آبادی درخصوص آخرین وضعیت پرونده نازنین خسروانی گفت: «هفته گذشته با این متهم در زندان ملاقات کرده‌ام حالا برخی مطبوعات ننویسند که دادستان با فتنه‌گران ملاقات می‌کند ،چرا که این از وظایف دادستانی است….در این ملاقات به خانم خسروانی گفتم که شما بازیچه دست برخی دشمنان نظام شده‌اید. این متهم جرائم امنیتی دارد که بخشی را هم خود قبول کرده‌ است اما مادر وی مرتباً با رسانه‌ها مصاحبه می‌کند به همین دلیل به مادر وی نیز گفتم اگر به دنبال کمک کردن به فرزند خود هستی بهتر است با رسانه‌های ضد نظام مصاحبه نکنید.»

دادستان تهران در مورد اینکه چه نوع جرائم امنیتی توسط این روزنامه نگار رخ داده است سخنی نگفته است و همچنین توضیحی درمورد اینکه وی چه موضوعاتی را قبول کرده نداده است.

خانم خسروانی روز چهارشنبه ۱۱ آبان در منزلش توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد و تا کنون تنها یک بار با خانواده اش تماس تلفنی داشته است. او روز پنجم با منزل خود تماس گرفت و گفت که در سلول انفرادی در زندان اوین است. تا کنون دلیل دستگیری و اتهاماتی که موجب دستگیری وی شده از سوی مقامات مسوول ارائه نشده است.

واکنش مادر نازنین خسروانی به اظهارات مبهم دادستان: کدام جرم امنیتی؟ گفتند ان شاء الله بچه ات زنده است

کمپين بين المللی حقوق بشر: به دنبال اظهارات اخير دادستان تهران مبنی بر اينکه نازنين خسروانی، روزنامه نگار در بند دارای جرائم امنيتی است که برخی از آنها را نيز خودش پذيرفته است و انتقاد از مادر وی که با رسانه های بيگانه مصاحبه می کند، اعظم افشاريان ، مادر اين زندانی عقيدتی در واکنش به حرف های دادستان تهران به کمپين بين المللی حقوق بشر در ايران گفت: « از صحبت دادستان محترم تهران خيلی متعجب شدم،او گفته که با دختر من در زندان ملاقات کرده است و او جرائم امنيتی دارد. اما نازنين يکسال ونيم اخير بيکار و در خانه بود يعنی بی کاری جرم امنيتی می شود.اين صحبت دادستان برای من خيلی سنگين تمام شد.من يکسال ونيم با نازنين در خانه بودم وکارش و زندگيش شفاف بود. کدام جرم امنيتی.»

اعظم افشاريان در ادامه گفت: « نازنين نزديک به ۴۰ روز است که در انفرادی به سر می برد و فقط يک ثانيه با من تماس گرفته و گفته که در انفرادی و بند ۲۰۹ است آنوقت آقای دادستان در اين بی خبری ۴۰ روزه در يک کنفرانس مطبوعاتی می گويد که نازنين خسروانی جرم امنيتی دارد آخر من که مادرش هستم نبايد بدانم اين جرم امنيتی چيس
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان