صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

ايازي:نيروي انتظامي درخواست فضاي بزرگتري براي نگهداري از زنان معتاد و خياباني داشته است

19 آذر 1389

ایسنا : معاون اجتماعي شهردار تهران با اشاره به درخواست نيروي انتظامي براي ايجاد ظرفيت جديد براي زنان معتاد و كارتن‌خواب، گفت: شهرداري تهران مسووليتي در مورد اين افراد ندارد، اما فضاي موجود به عنوان گرمخانه زنان 200 نفر ظرفيت دارد و بيشتر هم نمي‌شود.

سيد محمد هادي ايازي در گفت‌وگو با خبرنگار«شهري» ايسنا، با اعلام اينكه طبق قانون، شهرداري تهران مسووليتي در مورد جمع‌آوري و نگهداري زنان معتاد و كارتن خواب ندارد، افزود: اگرچه وظيفه‌اي بر عهده ما نيست، اما از روي دلسوزي و نيز همكاري با سازمان‌هاي متولي اقداماتي را انجام مي‌دهيم.

وي با اشاره به مكاني كه در حال حاضر در يكي از نقاط تهران با ظرفيت حدود 200 نفر براي زنان معتاد و بي‌سرپناه اختصاص يافته است، اظهار كرد: از نظر نيروي انتظامي ظرفيت فعلي اين محل متناسب با تعداد اين زنان نيست و درخواست فضاي بزرگتري براي پاسخگو بودن در مورد آنها داشته‌اند.

ايازي در عين حال تاكيد كرد: ظرفيت سازي جديد براي محل نگهداري زنان معتاد و بي‌خانمان بر عهده سازمان بهزيستي است و نيروي انتظامي بايد نسبت به همراهي دستگاه‌هاي متولي حساسيت و پيگيري داشته باشد.

معاون اجتماعي شهردار تهران گفت: شهرداري تهران هيچ مسووليتي را براي جمع‌آوري و نگهداري اين زنان قبول نكرده و گرمخانه فعلي بانوان نيز قرار است از محل فعلي به محل مستقل ديگري منتقل شود و شرايط آن قطعا تغيير خواهد كرد.

به گزارش ايسنا، موضوع جمع‌آوري و نگهداري معتادان و كارتن‌خواب‌ها و افراد بي‌سرپناه مرد همواره محل اختلاف دستگاه‌هاي متولي و نيز شهرداري تهران است، اما حال كه موضوع نگهداري و ايجاد سرپناه به زنان بي‌خانمان و البته معتاد خياباني به ميان آمده است، موضوع از حساسيت بيشتري برخوردار مي‌شود كه بايد در مورد آنها با توجه بيشتر و بر اساس شرايط اجتماعي تصميم‌گيري شود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان