صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران خواستار آزادی نازنین خسروانی شد

27 آذر 1389

رهانا: فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران در نامه‌هایی به صادق لاریجانی رییس قوه قضائیه و محمود احمدی‌نژاد، خواستار آزادی فوری نازنین خسروانی شد.

به گزارش رهانا، در این نامه که به امضای خانم میندی ران مسول بخش زنان فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران رسیده است با توجه به اعلام نشدن اتهام نازنین خسروانی از زمان دستگیری تا لحظه درج نامه نسبت به وضعیت این روزنامه نگار زن در زندان ابراز نگرانی شده است.

در این نامه آمده است: فدراسیون بین المللی روزنامه‌نگاران نسبت به ممنوع الملاقات بودن این روزنامه‌نگار به شدت نگران بوده و خواستار ارائه توضیح از سوی مقامات ایران برای اینگونه رفتار است.

خانم میندی ران در انتهای نامه خود با اشاره مدت زمان طولانی بی خبری این روزنامه نگار نسبت به وضعیت سلامت وی ابراز نگرانی کرده و با توجه به اعلام نشدن هیچ اتهامی برای خسروانی به نمایندگی از فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران خواستار آزادی بی قید و شرط این روزنامه نگار زندانی شده است.

فدراسیون بین المللی روزنامه‌نگاران بزرگترین نهاد صنفی مدافع حقوق روزنامه‌نگاران در سراسر جهان است که بیش از ۲۰۰ نهاد صنفی در ۱۲۵ کشور عضو این فدراسیون هستند و بیش از هفتصدهزار عضو دارد.

گفتنی است عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران، روز سه شنبه ۱۶ آذر ماه ٨٩، با حضور در یك نشست خبری، در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده نازنین خسروانی ادعا کرده بود: "من هفته گذشته با خانم خسروانی ملاقات كردم و به او گفتم فكر می‌كنید در مورد شما چه می‌گویند؟ شما اسیر دست یك مشت آدم‌های مخالف حكومت شده‌اید. وی جرم‌های امنیتی دارد برخی از آن‌ها را نیز قبول دارد و تحقیقات هم در حال انجام است. ولی متاسفانه مادرش مرتب مصاحبه می‌كند. به مادرش گفتم اگر می‌خواهی به دخترت كمك كنی بهتر است به ضد انقلاب و جریانات مخالف حكومت كمك نكنی و یقین بدانید تاكید كردیم به تحقیقات سرعت ببخشند تا زودتر تعیین تكلیف شوند..."

نازنین خسروانی، روزنامه‌نگار، صبح روز ۱٢ آبان ماه در منزل پدری خود بازداشت شد و پس از یک هفته در تماس کوتاه تلفنی با خانواده سلول‌ انفرادی زندان اوین را محل نگهداری‌اش عنوان کرد، او در همان تماس کوتاه از سرمای سلول‌های زندان ابراز ناراحتی و در خواست لباس گرم کرده بود، اما پس از مراجعه خانواده در روز 5شنبه برای ملاقات با نازنین خسروانی و رساندن لباس گرم به او، مسوولان زندان اوین پس از اعلام اینکه این روزنامه‌نگار "ممنوع‌الملاقات" است، از پذیرش لباس گرم هم خودداری کردند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان