صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

۲۰ درصد زنان در بخش غير رسمی اقتصادی فعاليت می‌کنند

29 آذر 1389

ایسنا: معاون رييس دومين اجلاس وزاری امور زنان کشورهای عضو کنفرانس اسلامی با بيان اين که بر اساس آمار ۲۰ درصد زنان در بخش غير رسمی اقتصادی فعاليت می‌کنند، گفت: ۲۰ درصد از زنان در بخش غيراقتصادی فعاليت می‌کنند که بايد از اين ظرفيت به نحو مناسبی استفاده شود.

به گزارش خبرنگار «زنان» خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، فرخنده حسن، امروز در مراسم گشايش سومين اجلاس وزرای زن کشورهای عضو کنفرانس اسلامی (OIC) با بيان اين که اين اجلاس تاکيد ديگری بر علاقه کشورهای عضو (OIC) برای فعال کردن نقش زنان است، افزود: برگزاری اجلاس دوم وزاری امور زنان در سال ۲۰۰۸ ميلادی در شهر قاهره، منجر به تدوين برنامه عمل قاهره شد که می‌توان از آن به عنوان مرحله جديدی از فعاليت‌های (OIC) ياد کرد.

وی با اشاره به برگزاری اجلاس وزرای خارجه عضو (OIC) در ژوئن ۲۰۰۵ ميلادی در شهر صنعا، اظهار کرد: در اين اجلاس بر ضرورت برگزاری اجلاس ويژه‌ وزرای امور زنان تاکيد شد.

فرخنده حسن با اشاره به برگزاری نخستين اجلاس وزاری زنان در استانبول ترکيه در سال ۲۰۰۶ ميلادی نيز يادآور شد: از طريق برگزاری اين اجلاس‌ها، نشست‌هايی با کارشناسان پيرامون مشارکت هر چه بيشتر زنان در تصميم‌گيری‌های سياسی و اجتماعی کشورهای عضو (OIC) برگزار شد.

وی ادامه داد: بعد از مطالعات جامع صورت گرفته و نيز مشورت با کارشناسان در نشست اکتبر سال ۲۰۰۹ ميلادی در شهر جده مقرر شد، سازمان توسعه زنان تشکيل شود و اساسنامه اين سازمان نيز در سال ۲۰۱۰ ميلادی در شهر دوشنبه مورد بررسی قرار گرفت.

به گفته معاون رييس دومين اجلاس وزاری امور زنان کشورهای عضو (OIC)، سازمان توسعه زنان به عنوان سازمانی تخصصی می‌تواند نقش موثری در توسعه نقش زنان در کشورهای اسلامی ايفا کند.

وی ضمن درخواست از کشورهای عضو (OIC) به منظور تصويب اساسنامه اين سازمان، تاکيد کرد: تشکيل اين سازمان می‌تواند زمينه بروز و ظهور توانمندی‌های زنان در کشورهای اسلامی را فراهم کند.

به گفته فرخنده حسن، برنامه‌های آموزشی، مطالعاتی و پژوهشی از مهمترين محورهای سازمان توسعه زنان است.

وی با اشاره به انتخاب ايران به عنوان رييس سومين اجلاس وزاری امور زنان کشورهای عضو (OIC) ، تصريح کرد: انتخاب موضوع «زن و خانواده‌ و اقتصاد» برای اين اجلاس اقدام درخور تقديری است، چرا که زنان می‌توانند محور توسعه باشند و خانواده‌ نيز به عنوان واحد سازنده جامعه، می‌تواند منجر به اصلاح جامعه شود.

وی با بيان اين که زنان بايد به عنوان ستون فرهنگسازی جامعه پيشرفت کنند، خاطر نشان کرد: با توجه به نقش زنان در حوزه اجتماعی، توجه به اين مقوله ضروری است.

فرخنده حسن با تاکيد بر اين که اسلام مکتبی است که اگر زنان در آن خوب پرورش يابند، می‌توانند نسل مفيد و موثری را پرورش دهند، اظهار کرد: رسيدگی به موارد مطرح شده در اجلاس‌های گذشته نيازمند اراده سياسی است.

وی با اشاره به اين که زنان مصر در بالاترين سطح تصميم‌گيری در کشور که رييس جمهور است از اراده و حمايت سياسی برخوردارند، خاطر نشان کرد: شورای ملی زنان در مصر نيز به منظور نقش آفرينی زنان در اين کشور تشکيل شده است.

معاون رييس دومين اجلاس وزاری امور زنان کشورهای عضو (OIC) با تاکيد بر اين که نبايد نقش زنان در خانواده‌ مانعی برای توسعه خانواده‌ بزرگ آ
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان