صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

پاسخ دبیرخانه ستاد حقوق بشر قوه قضاییه به سازمان ملل در مورد اتهام نسرین ستوده و محمد سیف زاده

30 آذر 1389

جرس: دبیرخانه ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، روز دوشنبه ٢٩ آذرماه ، به اظهارات ۲۳ نوامبر ۲۰۱۰ کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو پاسخ داد.

ناوی پیلای، کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در بیانیه ای که روز سه شنبه ٢٣ نوامبر منتشر کرد، از وضعیت وخامت بار مدافعان حقوق بشر و سرکوب گسترده تر فعالان حقوق بشر در ایران و چالش های روزافزون برای فعالیت های آنها ابراز نگرانی جدی کرده بود.
کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل همچنین ضمن ابراز نگرانی درباره اعتصاب غذای چند هفته ای نسرین ستوده در زندان اوین در تهران، وضعیت وی را "نمونه ای از وضعیت وخامت بار مدافعان حقوق بشر و سرکوب گسترده تر فعالان حقوق بشر در ایران و چالش های روزافزون برای فعالیت های آن ها" خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، در پاسخ جمهوری اسلامی به كمیسر عالی حقوق بشر آمده است :جمهوری اسلامی یكی از كشورهایی است كه براساس اصولی از قانون اساسی ، قوانین و مقررات داخلی خود همچنین پای بندی به تعهدات بین المللی از جمله اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاقین مدنی وسیاسی در زمینه ارتقا،تشویق و حمایت از حقوق بشر و اصول و آزادی های بنیادین آن گام برداشته است و از تمامی كسانی كه در چارچوب قوانین فوق الذكر عمل كرده و خود را متعهد به اجرای آنها می دانند، حمایت می كند.

دبیرخانه ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در این پاسخ همچنین مدعی شده است: ما ضمن ابراز خرسندی و بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر (دهم دسامبر ) به عنوان یك سمبل مورد احترام برای ملل جهان، معتقد به رعایت اصول آزادی عقیده و بیان صرفاً منطبق بر بند 2، ماده 29 اعلامیه جهانی حقوق بشر و بند 3 ماده 19 و ماده 21 میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است، بدیهی است به منظور حفظ حقوق سایر اشخاص و ایجاد نظم و امنیت ملی عدول از این مقررات براساس قوانین داخلی هر كشور در چارچوب ضوابط حاكم مورد دادرسی عادلانه قرار خواهد گرفت و اجرای اصول فوق الذكر و مقررات قانونی سركوب تلقی نمی شود.

ستاد حقوق بشر قوه قضاییه درخصوص موارد مطروحه پیرامون نسرین ستوده و محمد سیف زاده و سایرین ادعا کرد "بر اساس اطلاعات واصله از مرجع قضائی مربوطه، نسرین ستوده لنگرودی فرزند آقاجان از تاریخ 13 شهریور سال جاری تاكنون در بازداشت بسر می برد، كه اجتماع و تبانی علیه امنیت كشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام، عضویت در تشكیلات غیرقانونی و ضدامنیتی موسوم به مدافعان حقوق بشر از اتهامات مشارالیها و وكلای نامبرده نیز عبارتند از عبدالفتاح سلطانی و نسیم غنوی، مینا جعفری، گیتی پورفاضل، مهناز پراكند و سارا تجیها.

در پاسخ دبیرخانه ستاد حقوق بشر همچنین ادعا شده است :دادگاه مربوط سه جلسه دادرسی به ترتیب در تاریخ های 24/8/89، 3/9/89، 7/9/89 تشكیل شده است به طوری كه در جلسه آخر اعضایی از كانون وكلای دادگستری تهران نیز حضور داشته اند و پرونده در جریان صدور رأی می باشد.

ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در پاسخ خود مدعی شد: محمد سیف زاده فرزند عبدالله نیز به اتهامات: تشكیل گروه غیرقانونی با هدف اقدام علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی در تاریخ 17/3/89 دستگیر و برای وی قرار كفالت به مبلغ دویست میلیون ریال صادر شده كه با كفالت وكیلش مرضیه نیك آرا در همان روز آزاد شده است. سپس در دادگاه به اتهامات یاد شده مورد
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان