صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

وضعیت و چگونگی بازداشت فاطمه عرب سرخی از زبان مادرش

30 آذر 1389

به گزارش سایت جرس طی روزهای گذشته نیروهای اطلاعاتی و امنیتی دور جدیدی از بازداشت و برخورد با جوانان اصلاح طلب را آغاز کرده اند. بدنبال این بازداشتها، روز 28 آذرماه فاطمه عرب سرخی فرزند فیض الله عرب سرخی به همراه هادی حيدری، محمد شفيعی و عليرضا طاهری در پی احضار به دادسرای مستقر در اوين و حضور در آنجا بازداشت شدند. به همین مناسبت "جرس" با مریم شربتدار قدس مادر فاطمه عرب سرخی به گفتگو پرداخته که در پی می آید:

خانم قدس لطفا در خصوص نحوه بازداشت دخترتان صحبت بفرمایید.

حدود سه هفته پیش ماموران به خانه دخترم رفته بودند و یکسری وسائل شخصی، کامپیوتر و عکسهای شخصی و اینها را با خود بردند و درهمان روز یک احضارییه از سوی دادسرا به او دادند و گفتند شنبه جهت پاره ای توضیحات به دادسرا مراجعه کند. دوباره تماس گرفتند و احضار ایشان را عقب انداختند و تا امروز که تقریبا سه هفته می گذرد این مسئله را کش دادند. که ما گفتیم حالا شاید نزدیک شانزده آذر و روز عاشورا هست این روزها بگذرد و قضیه خاتمه پیدا کند. تا امروز که گفتند باید خودش را معرفی کند و ما خودمان او را بردیم و آنها قول محکم هم می دادند که اصلا نمی خواهیم ایشان را نگه داریم و فقط چند تا سوال می شوند و برمی گردند. بعد هر چقدر منتظر شدیم تا بعد از ظهر خبری از دخترم نشد بعد که پیگیری کردیم متوجه شدیم که مستقیم آنها را زندان برده اند. اصلا فکر نمی کردیم به اسم چند تا سوال او را ببرند و خیلی راحت و بدون خبر او را زندان بیاندازند. والله نمی دانم کجای دنیا چنین رسمی است؟

علت انتقال ایشان به زندان را نگفتند؟

همسرشان تماس گرفته بود گفته بودند ظاهرا با کارشناسش بلبل زبونی کرده و بعد جر و بحثشان شده و آنها هم نگهش داشته اند.

دخترتان تنها بودند یا با سه بازداشت شده دیگر بودند؟

بله همه آنها با هم بودند و هر چهار نفر را از همان طرف زندان بردند.

نگفتند موارد اتهامی آنها چیست؟

خواهرش که پرسیده بود که ما باید اعلام کنیم که جرمش بلبل زبانی است؟ مامور متوجه شد که حرف بی ربطی زده، حرفش را تصحیح کرد و گفت نه جرمش اقدام علیه امنیت ملی است و از همین اتهاماتی که به همه می زنند. من نمی دانم کسی که به خاطر اسمش بی کار شده و بخاطر مشکلات فیزیکی هم که داشته چندین بار بستری شده و با بچه کوچکی که دارد چطور می تواند اقدام علیه امنیت ملی کرده باشد؟

می توانید در خصوص محدودیتهایی که برای دخترتان در فعالیت ها و زندگی شخصی اش ایجاد می کرده اند صحبت بفرمایید؟

فاطمه کارش نقشه کشی بود و کارش بسیار مورد تشویق مسئولینش بود اما چون در شرکتهایی بود که یک طرف قرارداد با دولت بود بیکباره به او می گفتند استعفاء بدهد یا ما مجبورند که عذرش را بخواهند و به همین سادگی از کار برکنارش می کردند.

تماس تلفنی که داشتید نگفتند آیا تفهیم اتهام شده یا نه؟

ظاهرا انفرادی است و وقتی همسرش پرسیده بود کجا هستی گفته بود نمی توانم بگویم. بعد گفت تفهیم اتهام هم شده، اما نمی تواند بگوید و تنها هم هست. بعد برای اینکه ما نگران نشویم گفته بود مشکلی نیست البته اینها همه در داخل می گویند مشکلی نیست اما وقتی بیرون می آیند معلوم می شود چه اتفاقاتی در داخل افتاده است.

از دیروز که دخترتان را بازداشت کرده اند خبر جدیدی از ایشان دارید؟

امروز یک تماس
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان