صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

دوركاري با حفظ بنيان خانواده از آسيب‌هاي اجتماعي مي‌كاهد

3 دی 1389

خبرگزاري فارس: رئيس فراكسيون زنان مجلس با بيان اينكه مشاغل زنان و ساعت حضور آنها در محل كار نبايد مشابه با مردان باشد، گفت: دوركاري با حفظ بنيان خانواده از آسيب‌هاي اجتماعي مي‌كاهد.

طيبه صفايي در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: دوركاري بايد در سطح كشور تعريف عملياتي شود و همه افراد درك مشتركي از مفهوم آن را كسب كنند.

وي در ادامه افزود: دوركاري به نوعي سيستم كار مجازي است و از آنجا كه در كشور براي ايجاد دولت الكترونيك در تلاش هستيم، دوركاري مي‌تواند يكي از ضروريات ايجاد دولت الكترونيك باشد.

رئيس فراكسيون زنان مجلس با بيان اينكه دوركاري يعني الزامي وجود ندارد تا براي هر شغلي فرد در محل خاصي متمركز شود، عنوان كرد: زنان به دليل جايگاه خاص خود بايد در طرح دوركاري مورد توجه قرار بگيرند و از نظر بنده مشاغل زنان نبايد مشابه با مردان باشد حتي ساعت و محل كار زنان نيز بايد با مردان تفاوت داشته باشد چرا كه وظايف متعددي در داخل خانه بر عهده زنان است.

صفايي ادامه داد: به دليل تأكيد نظام جمهوري اسلامي ايران به تقويت و استحكام بنيان خانواده و از آنجا كه زنان در اين خصوص نقش محوري دارند بايد براي ايفاي نقش بهتر زنان در خانواده و در كنار آن حضور اجتماعي فعال آنها، بايد جايگاه شغلي متفاوتي نسبت به مردان براي زنان تعيين شود كه يكي از اين شيوه‌ها دوركاري است.

اين نماينده مجلس با اشاره به اينكه در دوركاري چارچوب كار به گونه‌اي تعريف مي‌شود كه زنان الزامي ندارند تا از صبح تا عصر و يا 44 ساعت در طول هفته در محل كار حاضر شوند، تصريح كرد: در دوركاري مي‌توان محتواي كار را به صورتي تنظيم كرد كه زن با حضور در منزل و در ساعت فراغت با آرامش و امنيت روحي و رواني بالا كار خود را انجام دهد كه در اين صورت كيفيت كار انجام شده بهتر از زماني خواهد بود كه اين فرد در محل كار حضور داشته و دائم نگراني همسر و فرزند خود را دارد.

وي افزود: اگر بتوانيم تعريف عملياتي مناسبي از طرح دوركاري داشته باشيم و استانداردهاي كار را تعيين كنيم مي‌توان گفت كه دوركاري فرصت طلايي براي زنان كشور است؛ حضور زنان در خانه و دوركار كردن آنها بايد به گونه‌اي باشد كه انتظار اطرافيان از اين زنان براي انجام فعاليت بيشتر در منزل و يا حضور در مهماني‌ها افزايش نيابد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان