صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

سرانه استفاده لوازم آرايشي زنان ايراني 150 دلار است

5 دی 1389

خبرگزاري فارس: دبير كميسيون مبارزه با قاچاق كالاي خراسان رضوي گفت: آمار سرانه زنان ايراني حدود 150 دلار است كه اغلب آنها از مواد آرايشي و بهداشتي غيراستاندارد را با مارك‌هاي متفاوت خريداري مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، پرويز فروزان‌فر صبح امروز در جلسه كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز خراسان رضوي اظهار داشت: افراد سودجو به خاطر تامين منابع اقتصادي خود كالاها را از مسير قاچاق وارد كشور كرده و از اين راه ضربه فراواني را به پيشبرد اهداف اقتصادي دولت مي‌زنند.

وي تصريح كرد: آمار سرانه يك خانم ايراني حدود 150 دلار است كه اغلب آنها از مواد آرايشي و بهداشتي غيراستاندارد را با مارك‌هاي متفاوت خريداري مي‌كنند.
وي اذعان داشت: 80 درصد از اقلام آرايشي و بهداشتي وارد شده به كشور به صورت قاچاق و بدون مجاز صادره از گمرك و وزارت بهداشت مي‌باشد و همچنين 90 درصد از آنها به صورت غيربهداشتي ساخته مي‌شوند.
دبير كميسيون مبارزه با قاچاق كالا استان خراسان رضوي تاكيد كرد: افراد استفاده كننده از لوازم آرايشي و بهداشتي بايد به ارزان‌بودن اين لوازم توجه نكنند.

وي تاكيد كرد: هزينه يك لوازم آرايشي كم از مواد شيميايي غيراستاندارد براي ساخت آن استفاده مي‌شود.
دبير كميسيون مبارزه با قاچاق كالا استان خراسان رضوي افزود: اغلب قاچاق كالاها از طريق شبكه‌هاي ماهواره به افراد تبليغ شده و بسياري از مردم كه اطلاع كافي از پخش و عرضه آن را ندارند، و به صورت تلفني و پيك موتوري خريداري مي‌كنند.

فروزان‌فر بيان داشت: آمار ارائه شده از سوي كميسيون سه‌گانه مبارزه با قاچاق كالا و ارز خراسان رضوي نشان داده كه نسبت به سال گذشته 74 درصد رشد داشته است.

دبير كميسيون مبارزه با قاچاق كالا استان خراسان رضوي افزود: در خاورميانه 140 تا 150 ميليون مصرف كننده از لوازم آرايشي و بهداشتي وجود دارد كه حدود 14 ميليون آنها در ايران توسط بانوان و نوجوانان ناآگاه استفاده مي‌شود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان