صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

دیدار اعظم طالقانی با خانواده‌ی نازنین خسروانی/نامه مادر ساجده کیانوش راد به صادق لاریجانی

7 دی 1389

دیدار اعظم طالقانی با خانواده‌ی نازنین خسروانی، روزنامه‌نگار زندانی

کلمه : اعظم طالقانی، فعال جنبش زنان، نماینده‌ی سابق مجلس و فرزند آیت‌الله طالقانی، با خانواده‌ی نازنین خسروانی، روزنامه‌نگار زندانی، دیدار کرد. بیش از پنجاه روز از بازداشت این روزنامه‌نگار می‌گذرد، اما خانواده‌ی وی همچنان از او بی‌خبرند. وی در یکی از سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود و خانواده‌اش نیز تاکنون موفق به دیدارش نشده‌اند.

به گزارش کلمه، در ابتدای این دیدار خانواده‌ی نازنین خسروانی شرحی از پیگیری‌هایشان برای ملاقات و یا تماس با نازنین ارائه کردند؛ اینکه در این مدت به همه‌ی نهادهای امنیتی و قضایی سر زده‌اند اما با این‌همه نازنین که تنها یک روزنامه‌نگار است، روزها بدون تماس با خانواده‌اش در سلول انفرادی نگهداری می‌شود.

نازنین خسروانی، روزنامه‌نگار زندانی، با روزنامه‌های نوروز، یاس نو، شرق، سرمایه و کارگزاران همکاری داشت؛ روزنامه‌هایی که همه‌ی آنها بعد از مدت کوتاهی انتشار، توقیف شده‌اند.

اعظم طالقانی در این دیدار، ضمن آرزوی آزادی برای نازنین و همه‌ی زندانیان سیاسی، گفت: «همه‌ی کسانی که امروز گرفتار بندهای سخت و سلول‌های انفرادی شده‌اند، از نخبگان و آینده‌سازان این کشور هستند و مشخص نیست چرا با این عزیزان این‌طور رفتار می‌کنند؛ و بدتر آنکه مادران و پدران و همسران و فرزندان این زندانیان را نیز مدام در بی‌خبری نگه می‌دارند و معلوم نیست از این کارها چه انگیزه‌ای دارند.»

وی با اشاره به اینکه این‌گونه رفتارها انحراف از دین و آرمان‌های انقلاب است، تاکید کرد: «کسانی که دست به این رفتارها می‌زنند و چنین فشاری بر زندانیان و خانواده آنان وارد می‌کنند، باید بگویند که آیا منطق یا تحلیلی برای این رفتارهایشان دارند؟»

نامه مادر ساجده کیانوش راد به صادق لاریجانی: اگر جوانان شما را قبول نداشته باشند، باید زندان بروند؟

مادر ساجده کیانوش راد در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه، خواستار آزادی فوری فرزندان عزیز ایران اسلامی از جمله دختر بی گناه خود شد و افزود: فرزندان ما نه ضد نظام اند و نه بر علیه این نظام بمب و اسلحه بر داشته اند، حداکثر اقدام آنها این است که منتقد برخی از سیاست ها هستند. آیا برای متفاوت بودن و حتی مخالف فکر کردن باید به زندان رفت؟

وی همچنین از صادق لاریجانی پرسید: مگر فرزند من ساجده و بسیاری از جوانان دیگر چه کرده اند که امروز با اتهام سنگین امنیتی با آنها برخورد می شود؟ چرا دامان رحمت اسلامی پهن نمی شود؟ چرا درهای زندان گشوده نمی شود؟ چرا بجای گسترش محبت دائما بذر نفرت و دشمنی پاشیده می شود؟

گزارش‌ها حاکی است با گذشت ۳۰ روز از بازداشت غیر قانونی ساجده کیانوش راد، وی تاکنون تنها ۲ بار تماس تلفنی داشته و هنوز اجازه ملاقات با خانواده برایش فراهم نشده است. با توجه به اینکه ساجده کیانوش راد قبل از بازداشت تحت نظر پزشک بوده و به دستور پزشک نیاز به استراحت مطلق و استفاده از داروهای خاص در طول دوره درمان دارد، نگرانی های بسیاری در خصوص وضعیت جسمانی وی ایجاد شده است. به گفته مسئولان زندان اوین، او ممنوع الملاقات است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان