صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

هشدار مديرعامل «خانه‌خورشيد»: مراكز دندانپزشكي، زنان و مردان معتاد را نمي‌پذيرند

11 دی 1389

ایلنا: مدير عامل مركز گذري كاهش آسيب اعتياد زنان «خانه خورشيد» نسبت به نبود حمايت‌هاي دندانپزشكي معضل جدي زنان و مردان معتاد انتقاد كرد.

ليلا ارشد در گفت‌و گو با خبرنگار ايلنا،يكي از مشكلات اساسي افراد معتاد را عدم حمايت‌هاي مربوط به بهداشت دهان و دندان‌هايشان دانست و تاكيد كرد: علي رغم آنكه پرونده‌هاي بهداشتي و سلامت زنان معتاد مربوط به «خانه خورشيد» موجود است اما دندانپزشكان با وجود اين پرونده‌ها نيز حاضر به پذيرش افراد معتاد براي انجام معاينات پزشكي به خصوص عصب‌كشي و كشيدن دندان‌هاي زنان و مردان معتاد نيستند.

او افزود:اگرچه «خانه خورشيد» براي دندان مصنوعي زنان اقدام كرده اما كشيدن دندان‌ها بزرگ‌ترين معضل است.
مديرعامل «خانه خورشيد» با اعلام اينكه مشكوك بودن افراد معتاد به بيماري‌هايي مانند ايدز و هپاتيت علت اصلي پذيرش نشدن زنان و مردان معتاد است ادامه داد: احتمال آلودگي و بيماري هر كدام از افرادي كه به مراكز درماني و دندانپزشكي مراجعه مي‌كنند وجود دارد و بيماري ايدز مي‌تواند 6 ماه تا 10 ماه خودش را نشان ندهد.

ارشد با طرح اين سوال كه كدام يك از مراكز داندانپزشكي زنان را قبل از انجام كار دندانپزشكي آزمايش مي‌كند گفت: اثرات شربت متادوني كه در مراكز گذري كاهش آسيب اعتياد به معتادان داده مي‌شود به گونه‌اي است كه افراد معتاد پس از چند هفته شرايط خوبي را حس كرده و نسبت به ظاهر نامناسب دهان و دندان‌هاي خود حساس مي‌شوند و براي مراجعه به دندانپزشكي اقدام ‌مي‌كنند، اين در حالي است كه هيچ‌يك از مراكز حاضر به پذيرش افراد معتاد نبوده و معتادان زن و مرد را رد مي‌كنند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان