صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

متاسفانه اشتغالات دولتمردان در حوزه سياسي توجه آنها را به مسئله خانواده كم كرده‌است

14 دی 1389

ایلنا: معاون پژوهش‌هاي فرهنگي و اجتماعي مركز تحقيقات پژوهش‌هاي استراتژيك گفت: اگر در عرصه سياست‌گذاري به فكر تداوم و بقاي جامعه هستيم، اصلي‌ترين كانون براي اين تداوم، خانواده‌ است اكنون خانواده با موجي از آسيب‌ها مواجه است و موج بزرگ فمنيست، تغييرات ارزشي پيشرفت‌هاي تكنولوژيكي خانواده را تهديد مي‌كنند بنابراين بايد خانواده ايراني را باز تعريف كنيم.

به‌گزارش خبرنگارايلنا، سيد رضا صالحي اميري معاون پژوهش‌هاي فرهنگي و اجتماعي مركز تحقيقات استراتژيك در نشست خبري كه به مناسبت برگزاري همايش آينده پژوهي مسائل خانواده در ايران برگزار شد گفت: يكي از رسالت‌هاي مركز تحقيقات استراتژيك طي چند سال گذشته پرداختن به موضوع خانواده ايراني و اسلامي است.
او ادامه داد: متاسفانه در فرآيند تلاطم سياسي جامعه، مسائل اساسي در حوزه‌هاي فرهنگي و اجتماعي مسئول مانده‌اند و يكي از بزرگ‌ترين اين مسائل، مسئله خانواده است.

صالحي تصريح كرد: بي‌شك خانواده اصلي‌ترين تاثير را در فرآيند تحولات فرهنگي و اجتماعي به خصوص در 3 دهه آينده ايران بازي مي‌كند بنابراين هيچ كانوني مهم‌تر از كانون خانواده در تحولات ايران اثربخش نيست به همين جهت بايد تمام تلاش خود را انجام دهيم تا در سمينار آينده پژوهي مسائل خانواده در ايران آسيب‌هاي خانواده‌ ايراني را شناسايي كنيم. فرصت‌ها و تحديدهاي خانواده ايراني را بشناسيم و راهبردهاي تبديل آسيب به فرصت را بيابيم و نهايتاً الگوي مطلوب خانواده ايراني را به تصوير بكشيم.

معاون پژوهش‌هاي فرهنگي و اجتماعي مركز تحقيقات استراتژيك گفت: اصلي‌ترين و عميق‌ترين كانون انسجام بخش ايران خانواده است و علي‌رغم تمام تحولات ارزشي، هنجاري، رفتاري و فرهنگي در جامعه ايران در 3 دهه گذشته هنوز خانواده ظرفيت انسجامي خود را حفظ كرده است و بنابراين خانواده ايراني فرصت بزرگي براي جامعه ايران محسوب مي‌شود.

او ادامه داد: اگر در عرصه سياست‌گذاري به فكر تداوم و بقاي جامعه هستيم، اصلي‌ترين كانون براي اين تداوم، خانواده‌ است اكنون خانواده با موجي از آسيب‌ها مواجه است و موج بزرگ فمنيست كه تحديد كننده خانواده‌اند همچنين موج تحولات ارزشي خانواده را در معرض تحديد قرار داده‌اند همچنين تكنولوژي‌هاي جديد انتقال فرهنگ‌هاي ديگر را به خانواده ايراني فراهم كرده‌اند و همچنين اعتياد و طلاق هم در كمين خانواده‌ها در چنين شرايطي ما بايد حافظ خانواده ايراني باشيم.
صالحي تصريح كرد: بنابراين نيازمند باز تعريف خانواده ايراني هستيم ما معتقديم براي رسيدن به يك الگوي مطلوب بايد به صورت دائم وضعيت خانواده ايراني را رسد و پايش كنيم و با كمال تاسف مجموعه اشتغالات دولت‌مردان در حوزه سياسي باعث شده است آنها كمتر فرصتي براي پرداختن به مسائل اجتماعي داشته باشند.

معاون پژوهش‌هاي فرهنگي و اجتماعي مركز تحقيقات استراتژيك ادامه داد: مقام معظم رهبري در فواصل مختلف زماني و همچنين در حكم رياست صدا و سيما بر نقش خانواده تاكيد كرده‌اند و اين نشان مي‌دهد مسئله خانواده بايد در تابلو مسائل ايران قرار داشته باشد.

او همچنين در رابطه با اين سمينار گفت: در سمينار آينده پژوهي مسائل خانواده در ايران 14 سازمان و نهاد مختلف با مركز تحقيقات استراتژيك همكاري كرده‌
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان