صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

عدم رسیدگی به بیماران زن در زندان رجایی شهر کرج / ملاقات با مهدیه گلرو پس از ۲۰ روز بی خبری

14 دی 1389

خبرگزاری هرانا : علی رغم شیوع سریع آنفولانزای نوع آ در زندان رجایی شهر کرج مسئولین زندان اقدام جدی برای ممانعت از آن انجام نداده اند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، با گذشت بیش از سه هفته از شیوع آنفولانزا نوع (A) مسئولین زندان تنها با تزریق واکسن اقدامات پیشگیری را انجام داده اند و از سوی دیگر با پخش کردن بیش از 50 زندانی مبتلا به ویروس در بند زنان زندان رجایی شهر خطر ابتلای مجدد زندانیان به این ویروس کماکان باقی است.

گفتنی است این بیماران از سوی سایر همبندیان خود به اتاق ها راه داده نمی شوند و در راهروها و سالن کثیف زندان به صورت فجیع رها شده اند و هیچ کس به بیماری این زنان رسیدگی نمی کند.

ملاقات با مهدیه گلرو، فعال دانشجویی زندانی پس از ۲۰ روز بی خبری

همسر مهدیه گلرو ، فعال دانشجویی زندانی پس از ۲۰ روز بی خبری ازهمسرش امروز (سه شنبه ) در زندان اوین با او ملاقات کرد .

به گزارش خبرنگار کلمه این ملاقات در حالی صورت گرفت که هفته ها بود این فعال دانشجویی به دلایل نامشخص از طرف مسوولان زندان ممنوع الملاقات اعلام شده بود .

مهدیه گلرو به همراه بهاره هدایت در اعتراض به این موضوع دست به اعتصاب غذا زده بودند . آنها ده روز قبل به اعتصاب غذایشان پایان دادند .

مهدیه گلرو بیش از ۴۰۰ روز است که بدون استفاده از حق مرخصی در زندان اوین به سر می برد. بند نسوان ،محل نگهداری این زندانی سیاسی و دیگر زندانیان وضعیت بسیار نامناسبی دارد و زندانیان حتی حق استفاده از تلفن و یا کتابخانه بند را نیز ندارند .چندی پیش اتاقی در زندان اوین به نام بند متادون به محل نگهداری این زندانیان تبدیل شد .جایی که از کوچکترین امکانات رفاهی و بهداشتی بی بهره است .

مهدیه گلرو، دانشجوی محروم از تحصیل و عضو شورای دفاع از حق تحصیل، آبان ماه سال گذشته بازداشت و حکم دو سال حبس وی در دادگاه تجدید نظر تایید شد. پیش از این نیز وی به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده بود که با احتساب آن، او جمعا به تحمل سه سال حبس محکوم شده است.

بهاره‌ هدایت نیز دهم دی ماه سال گذشته بازداشت و به نه سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان