صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

اخبار انتظامی در هفته گذشته: شکایت از مادر زن برای برداشت یارانه/افزایش 30 درصدی کشف باندهای فساد

16 دی 1389

مهر: نوزاد سه ماهه با ارزش 600 میلیون تومان، ردپای یک زن در قتل مهمانی شبانه، افزایش 30 درصدی کشف باندهای فساد، "پلیس امنیت اخلاقی" همان "گشت ارشاد" است و شکایت از مادر زن برای برداشت یارانه از مهمترین اخبار انتظامی در هفته گذشته بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، متهمانی که قصد داشتند جسد متعلق به نوزادی سه ماهه با جعل گزارش دانشگاه اصفهان به جای "مومیایی" ارزشمند و تاریخی 600 میلیون تومان بفروشند، در دام پلیس گرفتار شدند.

رحمان، سرکرده باند حرفه‌ای جعل با دریافت مبالغ قابل توجه به جعل مدارک شناسایی از جمله گواهینامه و کارت پایان خدمت می‌پرداخت و متهم دوم به نام "محمد" نیز پس از شکار افراد ساده‌لوح آنها را به خانه کشانده و با فریبکاری از آنها کلاهبرداری می‌کند و متقاضیان اسناد جعلی را به "رحمان" معرفی می‌کرد.

متهمان مدعی بودند جسد مومیایی متعلق به انسانهای کوتوله "شهداد" است و قدمت چند صد ساله دارد اما کارشناسان پزشکی قانونی و میراث فرهنگی این ادعا را رد کردند و سرانجام اعضای باند اعتراف کردند پیکر نوزاد سه ماهه را در حاشیه شهر یافته و پس از مومیایی تصمیم به فروش جسد داشتند که ناکام ماندند.

سارقان معتادی که از مردم مژدگانی می گرفتند

4 سارقا با شکستن در و شیشه خودروهای متوقف شده در محله‌های مرکزی تهران، لوازم با ارزش و اسناد ومدارک مردم را به سرقت برده‌ و دقایقی بعد با مالباختگان تماس گرفته و اظهار می کردند که اسناد و مدارک وی را پیدا کرده و برای پس دادن آن مژدگانی می خواهند.

ماموران با دستگیری چهار متهم معتاد به کراک مقادیر قابل توجهی اموال و مدارک مسروقه، 100 دستگاه گوشی تلفن همراه، تعدادی دسته چک، کیف، چادر مسافرتی، لاستیک و... کشف و ضبط کردند. اعضای این باند در چندین مرحله نیز به منازل مردم دستبرد زده‌اند که تاکنون 63 مالباخته با حضور در پایگاه هشتم، اموال خود را در میان وسایل کشف شده از سارقان، شناسایی کرده‌اند.

افزایش 30 درصدی کشف باندهای فساد در کشور

سردار احمد روزبهانی با اشاره به اینکه در سالهای 88 و 89 آمار کشف باندهای فساد 30 الی 35 درصد افزایش داشته است گفت: منظور از باندهای فساد عده‌ای هستند که خانه‌های فساد را تشکیل می‌دهند و یا افرادی که پارتی‌های دوره‌ای برگزار می‌کنند که حتی در مواردی از آنها برای آن پارتی‌ها به صورت اینترنتی تا سقف 30 هزار تومان بلیط می‌فروختند که با کار اطلاعاتی محل آنها شناسایی شد و آنها دستگیر شدند.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی با اشاره به ماموریت گشت امنیت اخلاقی دربرخورد با زنان آسیب دیده گفت: این زن‌ها تحویل مقامات قضایی می‌شوند اما در جلساتی که با متولیان آنها یعنی وزارت کشور، بهزیستی، ستاد مبارزه مواد مخدر و پلیس برگزار شد، مصوب شد که مکان‌هایی برای نگهداری و حمایت از این افراد پیش‌بینی شود.

وی درباره نگاه پلیس به این افراد گفت: پلیس به‌عنوان مجری قانون بررسی می‌کند که آیاا ین زنها محتاج نان شب هستند یا خیر در واقع بعضی از این افراد احتیاجی به خود فروشی ندارند و در بهترین جای تهران بهترین ماشین را دارند و در واقع مجرم هستند اما برخی از آنها واقعا نیازمندند وبرای گذران زندگی خودفروشی می‌کنند که باید دست آنها را گرفت.

"پلیس امنیت اخلاقی" همان "گشت ارشاد" است

سردار روزبهانی با اشاره
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان