صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

ارسال پرونده نازنین خسروانی به دادگاه انقلاب /تقلیل محکومیت محمد غزنویان/حکم نهایی دادگاه برای شیوا نظرآهاری

17 دی 1389

پرونده نازنین خسروانی به دادگاه انقلاب ارسال شد

کلمه:بیش از دو ماه از بازداشت نازنین خسروانی، روزنامه نگار زندانی می گذرد .اما خانواده او در این مدت تنها یک بار موفق به ملاقات با وی شده اند .او در دیدار هفته گذشته با خانواده اش تاکید کرده بود که بازجویی هایش به پایان رسیده و هفته هاست مسوولان زندان او را در سلولی رها کرده اند . خبرنگار کلمه، درباره آخرین وضعیت نازنین با مادرش اعظم افشاریان گفتگویی انجام داده است. گفتگویی که او در آن آخرین وضعیت دخترش را تشریح کرده است . نازنین خسروانی از روزنامه نگاران اصلاح طلب محسوب می شود که با تعدادی از روزنامه هایی که همگی بعد از مدت زمان کوتاهی از انتشار، توقیف شدند همکاری داشته است :

خانم افشاریان روز پنج شنبه(دیروز) توانستید با نازنین ملاقات کنید ؟

متاسفانه روز پنج شنبه ملاقاتی نداشتیم چرا که روزهای ملاقات بند ۲۰۹ یک هفته در میان است بنابراین باید هفته آینده برای ملاقات به زندان اوین مراجعه کنیم . با اینکه با نازنین ملاقات نداشتیم اما بازجو یا مسوولان زندان اجازه تماس تلفنی هم به او ندادند و ما از هفته گذشته تاکنون از دخترم کاملا بی خبریم .

وضعیت روحی و جسمی نازنین در ملاقات هفته گذشته تان چطور بود ؟

در ملاقات هفته پیش دخترم وضعیت روحی خیلی خوبی داشت. اما از نظر جسمی شکایت از این داشت که داروهای قلبش را به موقع به او نداده اند و به همین دلیل دو بار به بهداری منتقل شده است و به او قرص زیر زبانی داده اند. نازنین هفته گذشته به ما گفت که بازجویی هایش تمام شده و همراه خانم دیگری در یک سلول به سر می برد البته چون از هفته قبل خبری از اونداریم نمی دانم آیا در وضعیت قیل است یا نه اما به هر حال تاکید کرد که بازجویی ندارد .

خانم افشاریان !همه حقوقدانان و وکلا بر این نکته تاکید دارند که وقتی بازجویی یک زندانی تمام می شود باید با قید وثیقه از زندان آزاد شود ؟ اما نازنین هنوز آزاد نشده است آیا در این باره پی گیری کرده اید؟ می خواهم بدانم مسوولان در این باره چه پاسخی به شما داده اند ؟

بله بازجویی هایش تمام شده و به گفته نازنین در تاریخ ۲۸ آذر یعنی درست ۱۹ روز پیش آخرین تفهیم اتهام او صورت گرفته است اما هنوز در این مورد هم کسی پاسخگوی ما نیست.

آیا پرونده نازنین به دادگاه ارسال شده است ؟چه زمان برای پی گیری آخرین وضعیت پرونده دخترتان به دادگاه مراجعه کرده اید ؟

ما روزسه شنبه چهاردهم دی ماه به دادگاه انقلاب مراجعه کردیم که گفتند پرونده هنوز اینجا نیامده و ما بی اطلاعیم اما چهارشنبه که دوباره به دادسرای اوین رفتیم مسئول مربوطه به ما گفت پرونده اش امروز صبح با پیک ویژه به دادگاه انقلاب ارسال شده است . نمی دانم این به معنای در جریان قرار گرفتن پرونده است یا خیر به هر حال امیدوارم زودتر با تبدیل قرار بازداشت به وثیقه نازنین آزادشود.

در خبرها آمده بود که نازنین در ملاقات هفته گذشته با شما یاد آور شده که سلولش به شدت سرد است و لباس گرمی هم که شما برایش برده اید به دستش نرسیده آیا در این باره پی گیری انجام دادید ؟

بله متاسفانه نازنین در ملاقاتی که هفته پیش داشتیم از سرمای هوا به شدت راحت بود و گفت لباس گرم ندارد و حتی لباس گرمی را که ما برای نازنین برده بودیم ، از ما تحویل گرفته بودند اما به او نداده ب
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان