صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

موافقت دولت با حضور مشاوران امور زنان و خانواده در شوراي معاونان دستگاه‌هاي اجرايي

19 دی 1389

ایسنا : رييس مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري از موافقت هيات دولت براي حضور مشاوران امور زنان و خانواده در شوراي معاونان دستگاه‌هاي اجرايي خبر داد.

مريم مجتهدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار «زنان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به حضور مشاوران وزرا در امور زنان و خانواده در بالاترين سطوح تصميم‌گيري دستگاه‌هاي اجرايي، تاكيد كرد: اين امر مي‌تواند موجب لحاظ شدن شاخص ارتقاي مقام زن و رعايت اصل تحکيم بنيان خانواده در کليه طرح‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي دولتي شود.

وي مشارکت مشاوران امور زنان در تصميم‌گيري‌ها را پيشگيرانه، اثربخش و خروجي محور دانست و افزود: بر اين اساس، پيشنهاد حضور مشاوران امور زنان و خانواده در شوراي معاونان دستگاه‌هاي اجرايي به هيات دولت ارائه شد که پس از قرائت اين طرح، با حداكثر آرا به تصويب رسيد.

مجتهدزاده حمايت وزيران و اعضاي دولت از اين پيشنهاد را مورد تقدير قرار داد و با اشاره به تثبيت جايگاه مشاوران امور بانوان در شوراي معاونان، به تبيين شرح وظايف آنها پرداخت.

وي دراين باره توضيح داد: تبيين راهبردهاي اجراي سياست‌هاي مرتبط با زنان و ارتقاي شاخص‌هاي امور بانوان در بخش مربوطه، تعيين ميزان رشد اين شاخص‌ها در طول پنج سال در مقايسه با وضع موجود، پايش شاخص‌هاي توسعه امور زنان در بخش‌هاي مختلف و نيز برقراري تعامل با سازمان‌هاي غيردولتي مرتبط با وظايف هر دستگاه از مهم‌ترين وظايف مشاوران امور زنان است.

مشاور رييس جمهور در خاتمه ابراز اميدواري کرد كه حضور مشاوران امور زنان و خانواده در شوراي معاونان دستگاه‌هاي اجرايي، سبب تسهيل شناسايي و برطرف شدن بسياري از مشكلات زنان در بخش‌هاي مختلف شود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان