صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

خودسوزی ۵ زن باردار در لرستان در یک سال گذشته

21 دی 1389

ایسنا: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان اعلام کرد: ۵ مورد از یازده مورد مرگ‌ومیر مادران باردار مربوط به خودسوزی بوده است و علت خودکشی مادران باردار در استان باید ریشه یابی و علت یابی شود.

در گزارشی از ایسنا ، امیدعلی حاجی‌پاپی میگوید: مرگ‌ومیر مادران یک شاخصی است که از نظر جهانی روی آن حساب می‌شود. شاخص‌های مختلفی در میزان مرگ‌ومیر مادران دخالت دارند که یک قسمت از آن به مراقبت‌های قبل از بارداری، حین و بعد از بارداری و زایمان برمی‌گردد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه تمام مادران باردار تحت پوشش پزشک خانواده هستند، یادآور شد: اما تمام مادران باردار تحت پوشش روان‌پزشکان نیستند؛ خودکشی‌ها در حین بارداری علت‌های متفاوتی دارد که باید تک‌تک بررسی شوند البته در مواردی هم ممکن است تخلف پزشک باشد!

و در آخر معاون این دانگشاه افزود که هر مورد مرگ‌ومیر مادران را در حال علت‌یابی هستیم؛ خودسوزی چندعلتی است و کاهش آمار آن کار ساده‌ای نیست.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان