صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

زنان كارگر آموزش "حقوق در قبال كارفرما " را فرا مي‌گيرند

22 دی 1389

خبرگزاري فارس: مشاور وزير صنايع و معادن در امور بانوان از تشكيل كميته علمي و تخصصي بانوان صنعت‌ و معدن در چند استان كشور خبر داد و گفت: يكي از اهداف اين كميته آگاهي زنان كارگر از حقوق‌ خود در قبال كارفرما است.

ثريا ظفري در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» به تشكيل كميته علمي و تخصصي بانوان صنعت ‌و معدن اشاره كرد و اظهار داشت: هم اكنون اين كميته كار خود را در استان‌هاي خراسان رضوي، شمالي، جنوبي كرمان و اصفهان آغاز كرده است.

وي از جمله اهداف كميته علمي و تخصصي بانوان صنعت‌ و معدن را كاهش مشكلات زنان در بخش‌ صنعت و معدن دانست و عنوان كرد: شناسايي مشكلات كارگران و مديران زن واحدهاي‌ توليدي و ارائه راهكار براي آنها از ديگر اهداف اين كميته است.

مشاور وزير صنايع و معادن در امور بانوان ادامه داد: اين كميته‌ها از مشاور امور بانوان سازمان صنعت و معدن، مشاور بانوان استانداري، سازمان‌هاي تابعه استان مثل شركت دخانيات و موسسه استاندارد تشكيل شده است و براي حل مسائل و مشكلات زنان در بخش كارگري از نماينده وزارت كار و سازمان فني و حرفه‌اي اين وزارتخانه در اين كميته‌ها شركت مي‌كنند تا بتوانيم از طريق آنها به بررسي و حل اين مشكلات بپردازيم.

وي با بيان اينكه دستور العمل داخلي اين كميته تدوين شده است و هم‌اكنون دستورالعمل اجرايي اين كميته در دست تدوين است، بيان كرد: دستورالعمل كميته علمي و تخصصي بانوان صنعت ‌و معدن مهر سال جاري در گردهمايي مشاوران استا‌ن‌ها اعلام شد كه از آن تاريخ اين كميته‌ها آغاز به كار كرده و در پي بررسي مشكلات زنان و خانواده بخش صنعت و معدن است.

ظفري در ادامه اضافه كرد: ممكن است برخي از زنان كارگر به مسائل حقوقي‌‌ در زمينه مسائل شغلي خود اطلاعات كامل نداشته باشند به طور مثال مي‌توان به ايجاد مهدكودك در شهرك‌ها صنعتي اشاره كرد.

وي ايجاد موسسه‌‌ روا‌نشناسي خانواده در شهرك‌هاي صنعتي در راستاي تحكيم بنيان خانواده و افزايش اطلاعات و آگاهي كارگران در زمينه مسائل تربيتي و خانوادگي را با اهميت ارزيابي و تأكيد كرد: زنان كارگر مي‌توانند از طريق كمك اين كميته كه از طريق استانداري و اين موسسه دريافت مي‌سود، مشكلات‌شان در اين زمينه را حل كنند.

مشاور وزير صنايع و معادن در امور بانوان با اشاره به اهميت دادن آگاهي و اطلاعات به كارگران زن عنوان داشت: از طريق دوره‌هاي آموزشي در راستاي اين كميته مي‌توان زنان كارگر را از حقوق خود در قبال كارفرما آگاه كرد به طور مثال بايد حقوق كارگران از طريق حساب بانكي به آنها پرداخت شود تا اگر از سوي كارفرما بركنار شدند، مشخص شود از كارفرما چه ميزان حقوق دريافت مي‌كردند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان