صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

خانه‌داري پُراسترس‌تر‌ين شغل دنياست

27 دی 1389

شبکه ايران: پژوهش جديد محققان حاکي از آن است که خانه‌داري و رسيدگي به کارهاي منزل بيش از شاغل بودن در خارج از محيط خانه پُراسترس‌تر‌ است.

به گزارش نقل از تلگراف، پژوهش جديد محققان بيان‌گر آن است که نگراني درباره کارهاي خانه مانند نظافت و آشپزي براي سلامت قلب افراد بسيار خطرناک است.

محققان آمريکايي طي اين پژوهش، بيش از ۱۰۰ زن و مرد شاغل را مورد بررسي قرار داده و دريافتند افرادي که بيشترين مسئوليت را براي اداره منزل به عهده مي‌گيرند، فشارخوني به مراتب بالاتر از افردي که انجام آن‌ها را به همسر خود واگذار کرده بودند، دارند.

اين پژوهش که نتايج آن در نشريه " Psychosomatic Medicine" منتشر شده همچنين بيان‌گر آن است که عامل اين مسئله ميزان کار نيست، بلکه استرس درباره چگونگي برآمدن از پس کار‌ها است.

بالاترين ميزان فشارخون ناشي از نگراني‌هايي درباره انجام‌ کارهاي روزانه مانند نظافت، آشپزي و انجام خريدهاي منزل است.

انجام تعميرات اتومبيل، پرداخت قبوض و تنظيم بودجه منزل در رده‌هاي بعدي قرار داشتند و نکته جالب آن بود که نگهداري و مراقبت از فرزندان يا حيوانات خانگي تاثيري بر روي فشار خون افراد ندارد!

باوجود آن‌که صدها پژوهش به منظور بررسي ارتباط استرس محيط کار و ابتلاي افراد به حملات قلبي و سکته صورت گرفته است، اما ارتباط انجام کارهاي منزل و رسيدگي به خانواده و اثرات مشابه، مغفول مانده است.

حملات قلبي بزرگترين عامل مرگ در انگليس است. سالانه ۲۷۰ هزار نفر به آن دچار شده و از هر ۳ نفر يکي پيش از رسيدن به بمارستان، در اثر آن جان مي‌بازد.

بنابر نتايج پژوهش محققان مدرسه پزشکي دانشگاه پيتسبورگ خانواده‌هايي که از نظر وضعيت مالي در سطح مناسبي قرار نداشتند بيش از ديگر خانواده‌ها تحت تاثير اين مسئله بودند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان