صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

رئیس پلیس امنیت عمومی : سوء استفاده موسسات خارج از کشور به بهانه استخدام دختران

27 دی 1389

مهر (گفتگو از معصومه مهدیانی): تاکید بر عملکرد قانونی پلیس در برخورد با بدحجابی، سوء استفاده موسسات خارج از کشور به بهانه دعوت به کار دختران، ضرورت آگاهسازی جامعه نسبت به تهدیدات نرم و هشدار نسبت به گسترش فعالیت گروههای شیطان پرستی محورهای گفتگوی مهر با رئیس پلیس امنیت عمومی است.
به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمد روزبهانی آذرماه میهمان خبرگزاری مهر بود و علاوه بر بازدید از بخشهای مختلف خبرگزاری و آشنایی با فرایند تولید و انتشار خبر در گفتگو با خبرنگاران مهر به سوالات آنان پیرامون فعالیتهای پلیس امنیت عمومی پاسخ داد. مشروح این گفتگو را در ادامه بخوانید:

* خبرگزاری مهر - گروه اجتماعی: مهمترین چالش و مسائلی که در طول پنج سال فعالیت خود با آن مواجه بودید چه بوده است؟

 سردار احمد روزبهانی: از سال 85 که بنده با حکم سردار احمدی مقدم به عنوان رئیس پلیس امنیت عمومی نیروی انتظامی منصوب شدم تصور همگان براین بود که پلیس بدون هیچگونه کارعلمی و تحقیقاتی با جرایم و ناهنجاریها برخورد می کند برهمین اساس از همان سال کار تحقیقاتی گسترده ای در نیروی انتظامی آغاز شد و تهاجم فرهنگی در سرلوحه اقدامات قرار گرفت. در این تحقیقات مشخص شد که تهدیدات نرم و تهدیدات فرهنگی حرف اول را در جامعه می زند و نخبگان، جوانان و نوجوانان را هدف گرفته است زیرا در طول هشت سال دفاع مقدس دشمن نتوانست با جنگ سخت حریف ایران شود برهمین اساس کارشناسان سیاسی و نظامی کشورهای غربی به این نتیجه رسیدند که به جای بمب و موشک باید بر روی جوانان ایران کار کرد. دشمنان با اقدامات خود در سالهای اخیر تلاش کردند تا غیرت دینی را از جوانان ایرانی بگیرند برهمین اساس طرحهای امنیت اخلاقی و اجتماعی از اواخر سال 85 در کشور کلید خورد و اقداماتی از جمله برخورد با معتادان، اراذل و اوباش، بدحجابی، مزاحمان نوامیس، آلودگی صوتی و ... آغاز شد.

قبل از اجرای این طرح مردم اراذل و اوباش را در کوچه و خیابان می دیدند و برخلاف آسیبهایی که از سوی این افراد متوجهشان می شد به علت ترس از آنان هیچ شکایتی به پلیس نمی کردند اما با اجرای طرحهای امنیت اخلاقی و دستگیری اراذل و اوباش مردم جرات و جسارت شکایت پیدا کردند. از آنجا بود که جرایم بسیاری از این افراد برای پلیس آشکار شد و آنان را به اشد مجازات رساند. اکنون دیگر مردم در محلهای زندگی خود اراذل و اوباش نمی بینند و حتی اگر مواردی نیز باشد با گزارش مردم پلیس با آنها برخورد قاطع می کند.

* دلیل آفتابه انداختن به گردن اراذل و اوباش در زمان اجرای طرح برخورد با ارذل و اوباش چه بود؟

 در برخی از مراحل اجرای این طرح مردم به دلیل شدت آسیبی که از سوی این افراد دیده بودند خود اقدام به چنین کارهایی می کردند. زمانی که با حکم مرجع قضایی اراذل و اوباش نامدار در سطح محلات خود گردانده شدند تا هیمنه آنان در برابر مردم شکسته شود مردم اقدام به انداختن آفتابه به گردن آنان کردند که ماموران نیز به علت همدردی با آنان هیچ مخالفتی نکردند. اگر با حکم مقام قضایی بنا باشد برای شکستن هیمنه هر متهمی وی را در محله ها بچرخانیم باز این کار را انجام می دهیم زیرا گرفتن متهمان از درب منزل و بردن آنان موجب می شود که هیچکس از دستگیری آنان مطلع نشود و جرات شکایت پیدا نکند.

* آیا هر فردی که در کوچه و خیابان دعوا کند
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان