صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

300 هزار تن از زنان سرپرست خانوار بيمه اجتماعي مي‌شوند

1 بهمن 1389

ایسنا : وزير رفاه و تامين اجتماعي اعلام كرد: بخش عمده‌اي از منابع حاصل از اجراي طرح هدفمندسازي يارانه‌ها به بيمه اجتماعي اقشار آسيب پذير اختصاص مي‌يابد كه به اين ترتيب ضريب نفوذ بيمه‌هاي اجتماعي در شاغلان به 90 درصد مي‌رسد.

به گزارش سرويس «اجتماعي» ايسنا، صادق محصولي در جلسه شوراي هماهنگي رفاه و تامين اجتماعي استان يزد، از كمك 37 درصدي دولت به بيمه‌هاي اجتماعي اقشار آسيب پذير خبر داد و افزود: حدود 800 هزار نفر از صنوف ضعيف و 300 هزار نفر از زنان سرپرست خانوار با حمايت دولت و وزارت رفاه و تامين اجتماعي تحت پوشش بيمه‌هاي اجتماعي قرار خواهند گرفت.

وي يكي از مهمترين اهداف دولت دهم را گسترش عدالت عنوان و اظهار كرد: اجراي عدالت ثمره طرح هدفمندسازي يارانه‌هاست و دولت در نظر دارد تا با اجراي اين طرح به افراد نيازمند كمك كند تا از بيمه‌هاي اجتماعي و درماني مناسب بهره‌مند شوند.

محصولي از اختصاص بودجه مناسب براي بيماران صعب‌العلاج با اجراي طرح هدفمند سازي يارانه‌ها خبر داد و تاكيد كرد: 18 ميليارد تومان براي بيماران صعب‌العلاج و 18 ميليارد تومان براي بيمه ايرانيان در نظرگرفته شده است.

وي توانمندسازي نيازمندان را از جمله سياست‌هاي وزارت رفاه و تامين اجتماعي در حوزه حمايتي خواند و گفت: آنچه در حوزه حمايتي مدنظر ماست، توانمندسازي اقشار آسيب پذير و نيازمندان است كه با ايجاد اشتغال و احداث مسكن بتوانيم آنها را مورد حمايت قرار دهيم.

وي با بيان اينكه تعامل وزارتخانه‌هاي رفاه و بهداشت در حوزه درمان طي چند سال اخير در بهترين سطح قرار دارد،گفت: بحث نظام ارجاع و پزشك خانواده با همكاري اين دو وزارتخانه به صورت پايلوت در سه استان در حال اجراست و از سال آينده در كل كشور اجرايي خواهد شد.

وي اجراي طرح هدفمندسازي يارانه‌ها را يك افتخار براي وزارت رفاه و تامين اجتماعي دانست و تاكيد كرد: وزارت رفاه و تامين اجتماعي در دولت دهم جايگاه خود را پيدا كرده و در حال حاضر با توجه به وظايف و فعاليت‌هايي كه در حوزه بيمه‌اي و حمايتي به خصوص اجراي موفق هدفمندسازي يارانه‌ها دارد در نگاه مسوولان و مردم تغييراتي حاصل شده است.

محصولي خدمت مسوولان به مردم را يك فرصت الهي دانست و گفت: مسوولان بايد به گونه‌اي خدمت كنند و به رفع مشكلات مردم بپردازند تا ملت آنها را نه به چشم يك مدير، بلكه به عنوان يك خدمتگذار خود بشناسد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان