صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

ابراز نگرانی مری رابینسون نماینده پیشین کمیساریای عالی حقوق بشر و رییس جمهور پیشین برزیل از وضعیت نسرین ستوده

1 بهمن 1389

در پی بازداشت طولانی نسرین ستوده و حکم صادر شده مبنی بر یازده سال حبس تعزیری و بیست سال ممنوعیت از وکالت و ترک کشور، خانم مری رابینسون، رئیس جمهور یشین ایرلند و نماینده سابق کمیسریای عالی حقوق بشر و همچنین آقای فرناندو هنریک کاردوسو، رئیس جمهور پیشین کشور برزیل، طی نامه های جداگانه ای خطاب به رییس قوه قضاییه مراتب نگرانی خود را از وضعیت نسرین ستوده و حکم صادر شده برای وی اعلام کردند. متن کامل این دو نامه بدین شرح است:

نامه مری رابینسون، نماینده پیشین کمیسیاریای عالی حقوق بشر

جناب آقای صادق آملی لاریجانی

ریاست محترم قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران

بدینوسیله نگرانی عمیق خود را در خصوص وضعیت وکیل و مدافع حقوق بشر خانم نسرین ستوده ابراز می دارم. طی سالیان گذشته فعالیت های ایشان برای من بسیار قابل تقدیر بوده است و حکم صادر شده از سوی دادگاه بدوی پس از دستگیری ایشان در روز 13 اردیبهشت را مبنی بر یازده سال حبس تعزیری بسیار نگران کننده یافتم.

پس از اطلاع از خبر اعتصاب غذای طولانی ایشان که منجر به مداخله و اصرار خانواده وی برای پایان دادن به اعتصاب غذا شد نگرانی اینجانب عمیق تر شد. همچنین مطلع هستم که علاوه بر حکم سنگین حبس، ایشان از حرفه وکالت و خروج از کشور هم به مدت بیست سال منع شده اند.

برای من و همکاران دیگر خانم نسرین ستوده در حوزه حقوق بشر حکم یازده سال زندان غیرقابل باور است. خواهشمند است رونده ایشان با ضرورت و سرعت لازم مورد بررسی مجدد قرار گیرد. همچنین با توجه به وضعیت سلامت ایشان خواهشمند است این بازنگری با مروت انجام شود و ایشان به زودی به آغوش خانواده باز گردند.
 با تقدیم احترام
 مری رابینسون
 رئیس جمهور یشین ایرلند
 نماینده یشین کمیساریای عالی حقوق بشر

نامه فرناندو هنریک کاردوسو

 جناب آقای صادق آملی لاریجانی
 ریاست محترم قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران

با درورد و احترام فراوان به امور پر اهمیت و خطیر قوه قضاییه در راستای اطمینان از پیشبر عدالت، قانون و سلامت در جامعه ایران این نامه در خصوص وضعیت سرکار خانم نسرین ستوده تقدیم حضور می گردد.

همچنانکه مستحضرید خانم نسرین ستوده اخیرا در داد اه شعبه ۲۶ انقلاب به یازده سال حبس تعزیری و بیست سال ممنوعیت از وکالت و ترک کشور محکوم شده است و وکلای ایشان درخواست تجدید نظر نموده اند. در حال حاضر ایشان در زندان اوین به سر می برند و از امکانات به شدت محدودی برای دیدار با خانواده و دختر و پسر خردسال خود برخوردار است. همچنین به جهت اعتصاب غذای طولانی که پشت سر گذاشته اند سلامت ایشان نیز در وضعیت مطلوبی نمی باشد.

خانم ستوده وکیلی بنام در حوزه حقوق بشر و حقوق کودک بوده و زند گی خود را در راه این هدف ارزشمند وقف نموده اند. با توجه به اینکه احترام به شان و منزلت انسانی نه تنها در قانون اساسی ایران بلکه در تاریخ چند هزار ساله ایران و مذهب اسلام جای دارد جای تاسف خواهد بود ا گر فداکاری های ایشان با چنین تبعات و تنبیهی از جانب قوه قضاییه پاسخ داده شود.

اینجانب بسیار سپاسگزار خواهم بود ا گر اطمینان حاصل فرمایند پر ونده ایشان با دقت و شفقت مورد تجدید نظر قرار گیرد و به وضعیت و شرایط ایشان ملاحظات انساندوستانه مقتضی مبذول فرمایند. همچنین اینجانب عمیقا به حسن توجه د
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان