صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

کاکتوسی برای مجله زنان (گزارش نشست انجمن صنفی روزنامه نگاران به مناسبت لغو مجوز مجله زنان)

مدرسه فمینیستی-16 بهمن 1386

گزارشی از نشست انجمن صنفی روزنامه نگاران به مناسبت لغو مجوز مجله زنان

شیرین عبادی : شانزده سال پیش اولین روزی که به دفتر مجله زنان دعوت شدم یک کاکتوس کوچک به رسم هدیه بردم و به شهلا شرکت گفتم پیام این هدیه این است که : گل باشید و گل بمانید ودرعین حال خار باشید در مقابل سختی ها و خار باشید بر چشم دشمنان !!

مدرسه فمینیستی: امروز سه شنبه 16 مهرماه در انجمن صنفی روزنامه نگاران مراسمی در اعتراض به لغو مجوز مجله زنان برگزار شد. در این مراسم که از ساعت 1 الی 3.30 بعدازظهر به طول انجامید تعداد زیادی از اعضای انجمن صنفی، برخی از اعضای کمپین یک میلیون امضاء و برخی از روزنامه نگاران و فعالان جنبش زنان حضور داشتند. تمامی اعضای هیئت تحریریه مجله زنان با روسری های سفید برسر وشاخه ای برگ سبز بر سینه در این مراسم شرکت کردند و " فهیمه خضر حیدری" از اعضای تحریریه زنان که اجرای برنامه را با تسلط و اشتیاق اداره می کرد، توضیح داد که ما با نماد صلح و آبادانی در مراسم اعتراض به لغو مجوز مجله شرکت کرده ایم.

اولین سخنران " کامبیز نوروزی" بود که ضمن بر شمردن معیارهای اعطای امتیاز به مجلات ، از مخاطبین سوال کرد که کدامین این معیارها در عمر شانزده ساله مجله از بین رفته که اینک مجله باید توقیف شود. و با لحن طنزآمیز رو به خانم شرکت گفت مگر این که ایشان جوانتر شده باشند و از نظر سنی حائز شرایط گرفتن امتیاز نباشند !!

"رجبعلی مزروعی" مدیر انجمن صنفی مطبوعات نیر در سخنان خود گفت : در تمام جهان "نظام مجوز" برای مجلات یا وجود نداشته یا اگر هم داشته از بین رفته است وامروزه " نظام ثبتی" در تمام کشورها برای نشریات وجوددارد شاید فقط کشور تاجیکستان و یک یا دو کشور دیگر از جمله ایران هنوز نظام مجوز را برای نشریات رعایت میکنند.

"فریده غیرت "سخنران بعدی بود که باقاطعیت اعلام کرد که از آنجا که منبع لغو امتیاز از نظر قانونی صلاحیت اجرای حکم را ندارد و از آنجا که هیچ ابلاغی هنوز به مجله نشده است خانم شرکت و همکارانشان می توانند کار خویش را ادامه دهند کمااینکه شماره 152 چندروز پیش به بازار عرضه شد. وی سپس افزود ما نباید عادت کنیم که بدون ابلاغ قانونی هیچ تحمیل و فرمانی را بپذیریم. فعالان جنبش زنان را بدون ابلاغ و احضاریه کتبی به دادگاه و بازجویی فرا می خوانند ما می گوییم چشم ؟؟ مجله را بدون ابلاغ می بندند و باز ما باید بگوییم چشم ؟!!

"شیرین عبادی" که حضورش یکایک اعضای تحریریه مجله را دلگرم ساخته بود ضمن غیر قانونی خواندن حرکت هیئت نظارت ، از تاثیراتی که مجله زنان در سیر جریان جنبش زنان داشت سخن گفت ونیزاز تاثیر گزارش ها ی این مجله درانعکاس جریان قتل کودک خردسال " آرین گلشنی " سخن گفت .وی سپس از اولین روزی که به مجله دعوت شده بود یاد کرد و چنین گفت : شانزده سال پیش اولین روزی که به دفتر مجله زنان دعوت شدم یک کاکتوس کوچک به رسم هدیه بردم و به شهلا شرکت گفتم پیام این هدیه این است که گل باشید و گل بمانید ودرعین حال خار باشید در مقابل سختی ها و خار باشید بر چشم دشمنان !!

«آسیه امینی» نیز شعرزیبایی را به مناسبت " دوشنبه ها " که جلسه تحریریه مجله است ،سروده بود که برای حضار به زیبایی خواند.

"مژده دقیقی" از اعضای هیئت تحریریه نیز در سخنانش اشاره کرد که : ده سال پیش که کار با مجله زن
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان