صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      کافه مونث....  
 

ثبت ركورد دختر آب هاي ايران، محصور در سلايق مسئولان ورزش كشور

مریم روشنایی-4 تیر 1392

مدرسه فمینیستی: ثبت ركورد شنا در آبهاي آزاد «الهام سادات اصغري» با مشكل عدم تائيد از طرف وزارت ورزش روبرو شده است! بنابه گزارش سايت عصر ايران الهام سادات اصغري كه اولين زن شناگر ركورد دار ايران و بنیانگذار مسابقه آبهای آزاد بانوان در ایران موفق شده تا 18 كيلومتر را بدون توقف شنا كند. او كه در اين برنامه از پوشش كامل اسلامي استفاده كرده و ناظران قانوني نيز در تمام مدت همراه وي بوده اند اكنون سر در گم عدم ثبت ركورد خود در وزارت ورزش کشور است.

به گزارش سايت عصر ايران استدلال مسئولان ورزش و از جمله معاونت ورزش بانوان وزارت ورزش اين است كه چون قبل از اين چيزي به اسم «لباس شناي آزاد بانوان» در وزارت ورزش تصويب نشده، لباس خانم اصغري هنگام شنا در دريا هرقدر هم اسلامي بوده باشد، از نظر آنها مورد قبول نيست و ثبت اين رکورد، از لحاظ شرعي مشکل دارد!
«الهام سادات اصغري» با اشاره به اين که تاکنون مراحل اداري ثبت رکورد شناي 18 کيلومتري او نتيجه‌اي در پي نداشته، مي‌گويد: «مسوولان وزارت ورزش به من گفتند که بايد ثبت اين رکورد را فراموش كنم.»

الهام اصغري با بيان اين كه لباس ابداعي او كاملا پوشيده است و ناظران نيز آن را تائيد كرده بودند گفت: «پوشش من به اندازه يك لباس فضانوردي آزاردهنده و سنگين است و اگر همين الان اين لباس را به تن آقاي رضازاده كنند و از او بخواهند وزنه بزند، همان لحظه دوباره از اين رشته خداحافظي مي كند.»

شناگر رکوردشکن 32 ساله با تاکيد بر اين که شناي مسير 18 کيلومتري کار ساده‌اي نبوده که اکنون بتواند از کنار آن به راحتي بگذرد، تصريح مي‌کند: «من وقتي ساعت‌ها در دريا شنا مي‌کنم و تسليم امواج نمي‌شوم، برايم قابل پذيرش نيست که حالا در مقابل تصميمات و نظرات شخصي برخي مسوولان سر فرود بياورم، به همين دليل همچنان در حال پيگيري حق قانوني خودم هستم چون رکورد من قانوني بوده و بايد ثبت شود.»

ركورد قبلي الهام در سال 1387، شناي 12 كيلومتر در آبهاي درياي خزر بوده كه با شناي كرال سينه در آن 240 هزار بار دست زده است. از آنجایي كه در ايران مسابقات آبهاي آزاد تنها براي مردان وجود دارد؛ سختي هاي چنين كاري را براي وي دوچندان كرده اما او همچنان اميدوارانه توانسته اين بار ركورد خود از 12 كيلومتر را به 18 كيلومتر ارتقاء دهد. او در واقع نخستين زن مسلماني است كه توانسته اين ركورد را از خود به جاي بگذارد. الهام بارها و بارها هدف خود از انتخاب ورزش سنگيني چون شنا در آبهاي آزاد را معرفي ورزش بانوان و حضور پررنگ دختران ورزشكار در صحنه هاي ورزشي اعلام كرده است. وي در مصاحبه اي با روزنامه اعتماد در پاسخ به سوالي مبني بر هدف و انگیزه ات از ركورد زدن چيست؟ مي گويد: مي خواهم همه بدانند كه بانوان كشور ما اگر امكانات لازم را براي پيشرفت داشته باشند مي توانند در تمام عرصه هاي زندگي ركورد دار باشند. . فقط مي خواستم اعلام كنم استعدادهايي هستند كه بايد به آنها اهميت داده شود. زنان جامعه ما، مادران خانواده هايي هستند كه اجتماع را تشكيل مي دهند و مادران، ستون اصلي در هر خانواده به شمار مي روند. اگر هر زني در خانواده با ورزش مورد علاقه خود آشنا شود و استعداد او پرورش يابد با شادابي و روحيه خوبي كه از ورزش كردن به دست مي آورد، مي تواند در استحكام و بالارفتن روحيه آن خانواده مؤ
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان