صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

کانون شهروندی زنان: سیمین بانو، ما زنان قلب مان را بدرقه راهت خواهیم کرد

30 مرداد 1393

مدرسه فمینیستی: شکوه واژگان مادرانه سیمین بهبهانی، بُرندگی زبان برابری خواهانه اش، و غزل های ماندگار زنانه اش تاج افتخار ما زنان این مرز و بوم بود. هرگاه که در برابر محکمه مردسالاران قرار گرفته ایم، شعر سیمین بانو را در قلب مان زمزمه کرده ایم: «لاف ز برتري كم زن / سنگ برابرت هستيم/ تیغ به ما چه می باری / نیمه دیگرت هستیم...»؛ وقتی دلم مان از ظلم و تبعیض، گرفته و به مرز ناتوانی رسیده ایم و تصور کرده ایم این وطن، این خاک، این سرزمین، دیگر وطنی نیست که زنان اش را حرمت نگه دارد و حقوق شان را پاس دارد، سروده ی جاودانه اش را از دل فریاد کشیده ایم: «دوباره می سازمت وطن / اگرچه با خشت جان خویش...»

امروز اما تاج سیمین زنان کشورمان از میان ما رفته و قرار است صبح روز جمعه 31 مرداد 1393 (ساعت 9 صبح)، پیکرش از مقابل «تالار وحدت» تشیع و در «بهشت زهرا»به خاک سپرده شود. از این رو ما در «کانون شهروندی زنان» ضمن تسلیت به مناسبت از دست دادن زنی چنین بزرگ و گرانقدر که در تاریخ معاصر مملکت مان نظیرش را کمتر دیده ایم، با حضور در مراسم تشیع پیکرش، همراه با خواهران هموطن مان، قدرشناسی خود را نسبت به سالها ایستادگی و مقاومت بانوی غزل ایران نشان خواهیم داد و سر تعظیم فرود خواهیم آورد بر تمامی تلاش های برابری خواهانه اش. شاید به رسم سنت های کهن این مرز و بوم، قرار باشد شانه های مردان، پیکر سیمین بهبهانی را به آرامگاه اش بسپارد، اما ما زنان با حضور پُرشمار خود در مراسم تشیع اش، قلب مان را صمیمانه بدرقه راهش می کنیم و راز ماندگاری اش را بار دیگر فریاد خواهیم کرد... بگذار شانه های مردان سرزمین مان نیز سنگینی و صلابت حضور زنانه اش را حتا پس از مرگ حس کنند.

کانون شهروندی زنان ـ تهران، پنج شنه 30 مرداد 1393
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان