صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

نرگس محمدی بازداشت شد

15 اردیبهشت 1394

کانون شهروندی زنان: امروز سه شنبه 15 اردیبهشت ماه 1394، نرگس محمدى فعال حقوق زنان و حقوق بشر و عضو «کانون شهروندی زنان» با مراجعه مأمورین امنیتى به منزل شخصی اش بازداشت شد. دو روز قبل یعنی روز یکشنبه 13 اردیبهشت، نرگس محمدی به شعبه 15 دادگاه انقلاب جهت محاکمه احضار شده بود. او پیش از برگزاری دادگاه، طی نامه ای از قاضی صلواتی درخواست علنی بودن دادگاه اش را کرده بود. به همین خاطر روز یکشنبه عده ای از فعالان مدنی از جمله برخی از اعضای کانون شهروندی زنان برای شرکت در دادگاه علنی نرگس محمدی در جلوی دادگاه انقلاب حاضر شدند. اما در نهایت دادگاه وی در روز مقرر تشکیل نشد و به روز دیگری موکول شد. اما در کمال ناباوری امروز ماموران امنیتی او را بازداشت و به زندان اوین منتقل کردند. گرچه دو کودک خردسال نرگس محمدی (علی و کیانا)، هنگام دستگیری مادرشان در مدرسه بودند و خوشبختانه صحنه دلخراش دستگیری مادر را به چشم ندیدند اما گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی، در منزل خانم محمدی حضور داشتند و گوهر عشقی که شاهد دستگیری وی بود، دچار حمله و استرس عصبی شد. طبق اخبار رسیده، گویا بازداشت نرگس محمدی برای اجرای حکم 6 سال حبس اش صورت گرفته است. در صورتی که او همچنان زیر نظر پزشک در حال معالجه بیماری اش است و همچنین اگر قرار بر ادامه اجرای حکم قبلی اش بود، دایره اجرای احکام می توانست تلفنی و یا از طریق وکیل اش، وی را برای اجرای حکم اش فرا بخواند و ضرورتی برای وارد شدن انبوه ماموران و دستگیری ناگهانی وی نبود.

نرگس محمدی در اردیبهشت سال ۱۳۸۸ به اتهام عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر به شعبه ۴ دادگاه انقلاب احضار شد و در آبان ماه سال ۱۳۸۸ از محل کار خود (شرکت بازرسی مهندسی ایران) اخراج شد. او در اردیبهشت سال 1389 بازداشت و ابتدا به زندان اوین منتقل و پس از آن به زندان زنجان تبعید شد. در تیرماه ۱۳۹۰ نیز در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی محاکمه و ابتدا به 11 سال و سپس در دادگاه تجدید نظر حکم اش کاهش یافته و به 6 سال حبس قطعی محکوم شد. اما نرگس محمدی در مرداد 1391 به خاطر بیماری شدید در نهایت با قرار وثیقه 600 میلیون تومانی به مرخصی درمانی فرستاده شد و پس از آن دیگر به زندان فراخوانده نشد. تا این که در سال گذشته مجددا به خاطر دیدار خانم اشتون با هفت تن از فعالان زن از جمله نرگس محمدی و جنجال های مطبوعات محافظه کار پیرامون این دیدار، پرونده تازه ای برای نرگس محمدی تشکیل شد و برای این پرونده نیز، وثیقه یک میلیارد تومانی برای وی صادر شد. در ادامه نیز نرگس محمدی چندین بار احضار و مورد بازجویی های مکرر برای فعالیت های مدنی اش قرار گرفت. لازم به ذکر است که طی سال گذشته، نرگس محمدی چندین بار به صورت موقت و برای جلوگیری از شرکت اش در مراسم مختلف بازداشت و چندین ساعت بعد آزاد شده است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان