صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      مشق هفته....  
 

نشست هم اندیشی زنان با موضوع «زنان و انتخابات پیشرو» برگزار شد /آمنه رضایی

22 تیر 1394

شنبه 20 تیرماه 1394، «جمعیت زنان مسلمان نواندیش»، نشست هم اندیشی زنان را با موضوع «زنان و انتخابات پیش رو» برگزار کرد که در این گردهمایی فاطمه راکعی، شهیندخت مولاوردی، فائزه هاشمی، الهه کولایی، آذر منصوری، بدرالسادات مفیدی، سهیلا جلودارزاده، مینو مرتاضی، فریده غیرت، فاطمه پهلوان، فاطمه داداشیان و طاهره کریمی صحبت کردند.

فاطمه راکعی، عضو شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش و نماینده مجلس ششم، در ابتدای این مراسم پس از خوشامدگویی به حاضران و ابراز خوشحالی از حضور طیف های مختلف زنان در این برنامه، با اشاره به تاریخچه ی مختصری از فعالیت های جمعیت و مانع تراشی های فراوان در مسیر تحقق اهداف آن در دوره ی دولت های نهم و دهم گفت: جمعیت در طول سال های اخیر با کمک شبکه های اجتماعی و حمایت های خصوصی به فعالیت خود ادامه داده است و به ویژه در حوزه ی تصویب قانون های ضد منافع زنان در مجلس، همواره موضع گیری های لازم را از طریق صدور بیانیه و همچنین لابی با مجلس و دولت انجام داده است.

فاطمه راکعی در ادامه افزود: جمعیت با همکاری مجمع زنان اصلاح طلب و شورای همگرایی زنان اصلاح طلب و همچنین با توجه به عضویت در شورای هماهنگی احزاب بیست گانه، برای تشویق زنان به ثبت نام در انتخابات اقدامات بسیاری انجام داده است از جمله ارائه کارگاه‌های آموزشی، لابی گری با گروه های سیاسی و احزاب. حمایت از کاندیداهای زن در شهرستان ها بسیار مهم است و باید در زمینه فرهنگ سازی عمیق و گسترده در جامعه زنان اقدامات مهمی را انجام دهیم و پیشتاز بودنمان را نشان دهیم. راکعی در سخنان خود راکعی با اشاره به این موضوع، از فعالیت هایی نظیر رایزنی با گروه های سیاسی در راستای حمایت های مادی و معنوی به ویژه از نامزدهای شهرستان ها، برگزاری کارگاه های آموزشی برای زنان از سوی جمعیت اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد با کنار رفتن مانع ها و فراهم شدن بسترها، مشارکت زنان در انتخابات آینده ی مجلس بیش از هر زمان دیگری باشد.

آذر منصوری، فعال سیاسی و از اعضای شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش در این گردهمایی گفت: اکنون بیشتر از یک دهه است که بحث مشارکت سیاسی زنان در ایران شکل جدی‌تری به خودگرفته است. براساس دین و اعتقاداتمان در ایفای مسئولیت اجتماعی هیچ تفاوتی میان زن و مرد وجود ندارد و صحبت ما از حضور زنان در انتخابات لزوما به خاطر مباحث مطرح شده در دنیای مدرن نیست بلکه برگرفته از اعتقادات ماست. گذشت 36 سال از انقلاب و برگزاری 9 دوره مجلس شورای اسلامی نشان داده است که انتخابات فرصت مناسبی برای مشارکت زنان و مطرح کردن مطالبات این قشر از جامعه است. این درحالی است که طی این مدت سهم زنان در مجلس تنها سه درصد بوده است. وی در ادامه افزود: در زمانی که بحث سهمیه 30 درصدی حضور زنان در مجلس مطرح شد، این نگرانی بوجود آمد که این 30 درصد از سوی جامعه قابل تحقق خواهد بود یا خیر. گمان میکنم به همان میزان که جریانهای سیاسی اعم از گروهها و احزاب مختلف تلاش می‌کنند درصد مشارکت زنان را در ساختار حقوقی ایجاد کنند، بحث پذیرش آن در جامعه نیز اهمیت دارد و باید جریان سازی های لازم در بطن جامعه نیز بوجود بیاید. وی با اشاره به نمونه های موفق افزایش مشارکت سیاسی در جهان، آن را
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    لوگوی هفتگی ها    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان