سه خبر در حوزه سلامت زنان

{{سرطان حنجره طی سالهای اخیر در زنان افزایش یافته است}}

رییس پانزدهمین کنگره انجمن جراحان گوش، گلو و بینی از رشد آمار مبتلایان به سرطان حنجره طی سال‌‏های اخیر در میان زنان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید هبت الدین برقعی افزود: در گذشته آمار مبتلایان به سرطان حنجره در میان مردان به دلیل مصرف سیگار و الکل چندین برابر بیش از زنان بود، این در حالی‌‏است که با افزایش آمار زنان سیگاری و الکلی، هم اکنون فاصله آمار مبتلایان به سرطان حنجره در زنان نسبت به مردان کاهش یافته است.

برقعی یادآور شد: پانزدهمین کنگره بین المللی انجمن جراحان گوش،‌گلو و بینی و سر و گردن ایران با حضور دانشمندان سراسر دنیا از تاریخ اول تا چهارم آبان ماه امسال به مدت چهار روز در تالار همایش‌های رازی تهران برگزار می‌شود

{{ورزش شیوه‌ای سودمند برای کمک به ترک سیگار در زنان باردار}}

پژوهشگران تاکید کردند: ورزش و تحرک بدنی می‌تواند به زنان باردار کمک کند که سیگار را ترک کنند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، ‌نتایج دو پژوهش مختلف نشان داد: یک چهارم از زنانی که در دوران بارداری خود به طور منظم ورزش می‌کردند، توانستند سیگار را کنار بگذارند.

بر اساس گزارش رویترز، دانشمندان انگلیسی خاطرنشان کردند که نرخ ترک سیگار در این روش برابر با روش استفاده از نیکوتین جایگزین است. مایکل اوشر و دستیاران وی از دانشگاه سنت جورج که نتایج بررسی‌های خود را در مجله بی ام سی هلث منتشر کرده‌اند، می‌گوید: یافته‌های ما نشان داد که فعالیت بدنی یک میانجی انعطاف پذیر و قابل قبول به عنوان کمکی برای ترک سیگار در زمان بارداری است.

استعمال نیکوتین که یکی از مهمترین مواد اعتیادآور است، می‌تواند باعث کاهش وزن طبیعی نوزاد، افزایش خطر مرگ نوزاد و نیز بروز مشکلات یادگیری و یا بیماری‌ها و مشکلات خاص در دوران کودکی شود.

پژوهشگران می‌گویند: بر اساس آمارها،‌ حدود 17 درصد از زنان انگلیسی و 20 درصد از زنان در آمریکا در زمان بارداری سیگار می‌کشند.

به گفته متخصصان؛ روش استفاه از نیکوتین یکی از راه‌های کمک به مادران باردار سیگاری است اما بازهم این نگرانی وجود دارد که در روش فوق جنین آسیب ببیند.

به این ترتیب متخصصان تاکید می‌کنند که ورزش یک گزینه سالم و مطمئن برای کمک به ترک سیگار برای زنان باردار است

{{آغازمرحله سوم طرح غربالگری سرطان‌های شایع زنان در اواخر مهر}}

مدیرعامل مرکز پزشکی خاص از اجرای مرحله سوم طرح غربالگری سرطان‌های شایع زنان از 25 مهر ماه و غربالگری سرطان‌های شایع مردان طی یک ماه آینده دراستان تهران خبر داد.

دکتر معادی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر این که توجه به موضوع پیشگیری در همه زمینه‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است، گفت: پیشگیری در زمینه سلامت ارزان‌تر و اثربخش‌تر از درمان است و با برنامه‌ای جامع می‌توان جمع کثیری را تحت پوشش غربالگری قرار داد.

وی سلامت را کالایی گران، بدون جایگزین و فوری عنوان کرد و گفت: در نگاه اقتصاد سلامت باید تمهیداتی به منظور کاهش بروز بیماری‌ها در همه زمینه‌ها در نظر گرفته شود. شیوع بیماری سرطان در دنیا به عنوان بیماری قرن جدید، مرکز پزشکی خاص را بر آن داشت تا با آموزش واجرای طر

نوشته‌های مرتبط

+ There are no comments

Add yours